2001 - Nominacje i laureaci World Fantasy Award

Autor: CD Jack

Nagroda za całokształt twórczości

  • Frank Frazetta
  • Philip José Farmer

Powieść

  • Declare, Tim Powers (Subterranean Press; Morrow 2001)
  • Galveston, Sean Stewart (Ace Books)
  • The Grand Ellipse , Paula Volsky (Bantam Spectra)
  • His Dark Materials 3: The Amber Spyglass , Philip Pullman (Knopf; Scholastic UK)
  • Lord of Emperors , Guy Gavriel Kay (Viking Canada; HarperPrism; Earthlight)
  • Perdido Street Station , China Miéville (Macmillan; Del Rey 2001)

Novella

  • The Man on the Ceiling, Steve Rasnic Tem & Melanie Tem (American Fantasy)
  • "Blue Kansas Sky", Michael Bishop (Blue Kansas Sky)
  • "Chip Crockett's Christmas Carol", Elizabeth Hand (Sci Fiction, serialized 12.06.00 - 12.27.00)
  • "Mr Dark's Carnival", Glen Hirshberg (Shadows and Silence)
  • "Mr. Simonelli or the Fairy Widower", Susanna Clarke (Black Heart, Ivory Bones)
  • "Pelican Cay", David Case (Dark Terrors 5)
  • "Seventy-Two Letters", Ted Chiang (Vanishing Acts)

Short Fiction

  • "The Pottawatomie Giant", Andy Duncan (Sci Fiction, 11.01.00)
  • "Down Here in the Garden", Tia V. Travis (Horror Garage #1, May 2000)
  • "Is There Anybody There?", Kim Newman (The New English Library Book of Internet Stories)
  • "Lincoln in Frogmore", Andy Duncan (Beluthahatchie and Other Stories)
  • "The Raggle Taggle Gypsy-O", Michael Swanwick (Tales of Old Earth)
  • "The Saltimbanques", Terry Dowling (Blackwater Days, Eidolon 29/30)
  • "Shoe and Marriage", Kelly Link (4 Stories)

Antologia

  • Dark Matter: A Century of Speculative Fiction from the African Diaspora, Sheree R. Thomas, ed. (Warner Aspect)
  • Dark Terrors 5: The Gollancz Book of Horror , Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • Shadows and Silence , Barbara Roden & Christopher Roden, eds. (Ash-Tree Press)
    Vanishing Acts, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • whispers from the cotton tree root: caribbean fabulist fiction , Nalo Hopkinson, ed. (Invisible Cities Press)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Thirteenth Annual Collection , Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)

Zbiór opowiadań

  • Beluthahatchie and Other Stories, Andy Duncan (Golden Gryphon)
  • Blackwater Days , Terry Dowling (Eidolon Books)
  • Magic Terror: Seven Tales , Peter Straub (Random House)
  • Perpetuity Blues and Other Stories , Neal Barrett, Jr. (Golden Gryphon)
  • The Perseids and Other Stories , Robert Charles Wilson (Tor)
  • Travel Arrangements: Short Stories , M. John Harrison (Gollancz)

Grafik

  • Shaun Tan
  • Jim Burns
  • Kinuko Y. Craft
  • Les Edwards
  • Daniel Merriam
  • John Jude Palencar

Specjalna nagroda dla profesjonalisty

  • Tom Shippey (for J.R.R. Tolkien: Author of the Century (HarperCollins UK; Houghton Mifflin 2001))
  • Ellen Datlow (for editing Sci Fiction and anthologies)
  • Cathy Fenner & Arnie Fenner (for Spectrum 7: The Best in Contemporary Fantastic Art)
  • William K. Schafer (for Subterranean Press)
  • Gary Turner & Marty Halpern (for Golden Gryphon Press)

Specjalna nagroda dla nieprofesjonalisty

  • Bill Sheehan (for At The Foot Of The Story Tree: An Inquiry into the Fiction of Peter Straub (Subterranean Press))
  • Benjamin Cossel, Jeremy Lassen & Jason Williams (for Nightshade Press)
  • Peter Crowther (for PS Publishing)
  • Philip J. Rahman & Dennis E. Weiler (for Fedogan & Bremer)
  • Barbara Roden & Christopher Roden (for Ash-Tree Press)
  • Raymond Russell & Rosalie Parker (for Tartarus Press)


blog comments powered by Disqus