2000 - 2004: Nominacje i laureaci nagrody im. Janusza A. Zajdla

Autor: CD Jack

za rok 2004

Powieści:

  • Jacek Dukaj Perfekcyjna niedoskonałość (Wydawnictwo Literackie)
  • Andrzej Pilipiuk Księżniczka (Fabryka Słów)
  • Andrzej Sapkowski Boży bojownicy (Nowa)
  • Wit Szostak Poszarpane granie (Runa)

Opowiadania:

  • Anna Brzezińska Wody głębokie jak niebo (Nowa Fantastyka 11’2004)
  • Jacek Dukaj Crux (w: PL+50. Historie przyszłości, Wydawnictwo Literackie)
  • Maciej Guzek Królikarnia (Nowa Fantastyka 08’2004)
  • Andrzej Pilipiuk 2586 kroków: Wieczorne dzwony (Science Fiction 40’2004)
  • Wojciech Szyda Szlak cudów (rękopis znaleziony w pociągu) (w: Wizje Alternatywne 5, Solaris)

za rok 2003

Powieści:

  • Ewa Białołęcka Piołun i miód (Runa)
  • Jacek Dukaj Inne pieśni (Wydawnictwo Literackie)
  • Andrzej Pilipiuk Kuzynki (Fabryka Słów)
  • Wit Szostak Wichry Smoczogór (Runa)
  • Andrzej Ziemiański Achaja, tom 2 (Fabryka Słów)

Opowiadania:

  • Ewa Białołęcka Pierścień dla Bestii (Fantasy lipiec’2003)
  • Anna Brzezińska Róże dla Sirocco (Super Fantastyka Powieść 1’2003)
  • Anna Brzezińska Zaćmienie serca (Portal 17)
  • Maja Lidia Kossakowska Dopuszczalne straty (w: Obrońcy Królestwa, Runa)
  • Andrzej Pilipiuk Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków (Fantasy lipiec’2003)
  • Andrzej Pilipiuk Księżniczka (Science Fiction 22’2003)
  • Andrzej Pilipiuk Mars 1899 r. (Nowa Fantastyka 1’2003)
  • Andrzej Ziemiański Zapach szkła (Nowa Fantastyka 10-12’2003)

za rok 2002

Powieści:

  • Jacek Dukaj Extensa (Wydawnictwo Literackie)
  • Feliks W. Kres Porzucone królestwo (MAG)
  • Tomasz Pacyński Wrzesień (Runa)
  • Andrzej Sapkowski Narrenturm (Nowa)
  • Andrzej Ziemiański Achaja (Fabryka Słów)

Opowiadania:

  • Anna Brzezińska Kot Wiedźmy (w: Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Runa)
  • Anna Brzezińska Życzenie (Nowa Fantastyka 12’2002)
  • Andrzej Pilipiuk Kuzynki (Science Fiction 16’2002)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Pobożne życzenie (Science Fiction 16’2002)

za rok 2001

Powieści:

  • Jacek Dukaj Aguerre w świcie (w: Wizje alternatywne 3, Solaris)
  • Jacek Dukaj Czarne oceany (Nowa)
  • Jędrzej W. Ilukowicz Spod ciemnej gwiazdy (Oficyna Wydawnicza 3.49)
  • Feliks W. Kres Pani Dobrego Znaku (MAG)
  • Tomasz Pacyński Sherwood (Oficyna Wydawnicza 3.49)

Opowiadania:

  • Maja Lidia Kossakowska Żarna niebios (Fenix 6’2001)
  • Wojciech Świdziniewski Murarze (Science Fiction 3’2001)
  • Andrzej Ziemiański Autobahn nach Poznań (Science Fiction 2’2001)
  • Andrzej Ziemiański Waniliowe plantacje Wrocławia (Nowa Fantastyka 9’2001)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Cała kupa wielkich braci (Science Fiction 10’2001)

za rok 2000

Powieści:

  • Anna Brzezińska Żmijowa harfa (Nowa)
  • Feliks W. Kres Egaheer (Fenix 5-8’2000)
  • Konrad T. Lewandowski Królowa Joanna d’Arc (Alfa-WERO)
  • Marcin Wolski Pies w studni (Nowa)
  • Maciej Żerdziński Opuścić Los Raques (Prószyński i S-ka)

Opowiadania:

  • Jacek Dukaj Katedra (w: W kraju niewiernych, Nowa)
  • Jacek Dukaj Ruch Generała (w: W kraju niewiernych, Nowa)
  • Maja Lidia Kossakowska Beznogi tancerz (Fenix 10’2000)
  • Andrzej Ziemiański Bomba Heisenberga (Nowa Fantastyka 9’2000)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Koszt uzyskania (Magia i Miecz 2-3’2000)


blog comments powered by Disqus