Inne Planety

Częstotliwość ukazywania się: nieregularnik

Fanzin "IP" ukazuje się jako kwartalnik, a zawartość tematyczna każdego numeru jest sprofilowana - z reguły wiąże się z planetą Układu Słonecznego, której numer jest dedykowany: Wenus - tematyka romantyczna, Mars - militarna, Pluton - apokaliptyczna, etc.

"IP" zawierają stałe działy, cieszące się szczególną sympatią czytelników. Są to m. in.: "Planetarium", czyli ankieta przeprowadzana wśród najbardziej znanych i kompetentnych przedstawicieli polskiej SF, obejmująca wypowiedzi o najciekawszych zjawiskach i trendach w fantastyce; "Metafizicon" - strona poświęcona filozofii; "Międzyplanetarne Muzeum Pamięci" - sylwetki nieżyjących gigantów sf plus ich spuścizna; "Muzyka Sfer" - muzyka inspirowana fantastyką; "Planeta Absurdu" - strona humoru purenonsens’owego; stałe felietony - „Prowokacje kontrolowane” Wojtka Szydy i "Kresy literatury" Krzysztofa Głucha;

Redakcja pozostaje wierna dewizie zawartej w słowach: rozrywka-prowokacja-wiedza. I choć nie jesteśmy pierwszym pismem, które próbuje łączyć edukację i zabawę ("bawiąc uczyć", jak powiedział pewien klasyk), wydaje nam się, że robimy to bez nachalnego dydaktyzmu oraz bez fanzinowej bylejakości - a to chyba dużo... Qualitas (jakość) a nie quantitas (ilość) jest naszą dewizą. Jeśli jesteście spragnieni czegoś więcej niż fanzinowego schematyzmu, sięgnijcie po nasze pismo. W imieniu redakcji zapraszamy na fascynujący spacer po planecie.

Redakcja fanzinu "Inne Planety"


Patrz numerami:


blog comments powered by Disqus