Konkurs: "2312"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 25 października 2013 do 10 listopada 2013

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Fabryka Słów
z okazji premiery powieści Kima Stanleya Robinsona pt. 2312.

Konkurs trwał od 25 października do 10 listopada 2013 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należy prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila na ten adres wysłać je do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze powieści Kima Stanleya Robinsona pt. 2312, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Fabryka Słów.

O książce:

Kto decyduje, kiedy należy działać?

Nikt. Chwila nadchodzi.

Gdyby Ludwig van Beethoven był pisarzem, tworzyłby właśnie takie dzieła – prawdziwe uczty dla wyobraźni i intelektu?

Jest rok 2312. Postęp naukowy i technologiczny otworzył niewiarygodne możliwości. Ziemia przestała być jedyną bazą ludzkości, skolonizowano cały układ słoneczny wraz z planetami i księżycami pomiędzy nimi. Jednak w roku 2312 sekwencja zdarzeń zmusza ludzkość do konfrontacji przeszłości z teraźniejszością i przyszłością. Wszystko to w śmiertelnym blasku wschodzącego nad Merkurym Słońca.

Tu zawsze jest przed świtem. Merkury obraca się tak powoli, że można iść po jego skalistej powierzchni wystarczająco szybko, by uniknąć wschodu słońca. I wielu ludzi tak robi. Wielu uczyniło z tego styl życia. Podążają mniej więcej na zachód, wyprzedzając zawsze zbliżający się świt.

Kim Stanley Robinson. Najważniejszy żyjący twórca amerykańskiej literatury fantastyczno naukowej. Wielki znawca i miłośnik literatury Philipa K. Dicka oraz dzielny jego następca. W swojej twórczości często sięga po tematykę ekologiczną i socjologiczną. Lubi przypominać ludziom, że żyjemy na planecie, nad którą nie mamy całkowitej kontroli i wszystko może się zdarzyć. Każda ingerencja w naturę i klimat będzie miała jakieś skutki. Robinson pasjonuje się wspinaczką górską, co miało wyraźny wpływ na część jego powieści (szczególnie na obsypaną nagrodami trylogię marsjańską). Pisarz fascynuje się także poezją, muzyką i sztuką. Szczególnie widać to w najwybitniejszej książce fantastyki naukowej ostatnich lat, jaką jest powieść 2312.

Tym razem nasza Redakcyjna Sierotka nagrodziła:

  • Karolinę R. z Wałcza
  • Oliwię C. z Zamościa
  • Grzegorza T. z Warszawy

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadanie konkursowe:

Jak nazywa się ważna, branżowa nagroda, którą zdobyła powieść 2312?:

Nebula

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie.blog comments powered by Disqus