Konkurs: "Morza szept"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 26 sierpnia 2013 do 10 września 2013

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Dreams
z okazji premiery powieści Morza szept Patricii Schröder.

Konkurs trwał od 26 sierpnia do 10 września 2013 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należy prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są egzemplarze powieści Morza szept Patricii Schroder, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Dreams.

Trafią one do:

  • Haliny A. ze Zgierza
  • Marzeny S. z Zielonej Góry
  • Moniki D. z Legionowa

Serdecznie gratulujemy!

Do laureatów wysłaliśmy już maile zwrotne z informacją o zwycięstwie, formie wysyłki nagród oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w tej samej miejscowości.

Wysyłka nagród już została zlecona i powinny dotrzeć w ciągu tygodnia na podane w mailach adresy pocztowe.

O książce:

Po śmierci ojca siedemnastoletnia Elodie opuszcza Lubekę, swoje rodzinne miasto, aby zamieszkać u ciotecznej babci na wyspie Guernsey. Po przybyciu na miejsce spotyka starą wariatkę Silly, której mroczna przepowiednia przenika Elodie do szpiku kości. Kiedy następnego ranka na sąsiedniej wyspie zostaje odnaleziona martwa dziewczyna, Elodie wierzy, że jej przybycie na wyspę Guernsey ma jakiś związek z tym strasznym zdarzeniem. Ale jak to możliwe? I kim jest ten przepiękny, młody mężczyzna, którego Elodie spotyka co jakiś czas we śnie? Czy jej irracjonalny lęk przed wodą ma z tym wszystkim coś wspólnego?

Nagle jakby cudem chłopak z jej snów staje przed nią na jawie i od pierwszego spojrzenia Elodie czuje do Gordiana magiczny pociąg. Jeszcze nie przypuszcza, że przystojnego chłopca o turkusowo-zielonych oczach otacza tajemnica, ściśle związana z jej własnym losem. Jednak kiedy zostają odnalezione zwłoki kolejnej dziewczyny, rodzi się w niej szokujące podejrzenie: Czy ona sama będzie następną ofiarą? Zdesperowana Elodie próbuje się dowiedzieć, czy ma pójść za głosem serca, czy rozsądku?

Patricia Schröder, ur. w 1960 r. w Wesermarsch, przez wiele lat mieszkała w Düsseldorfie. Studiowała projektowanie tkanin i przez kilka lat pracowała w tym zawodzie. Kiedy na świat przyszły jej dzieci, wraz z rodziną i wielkim koszem pełnym kotów przeprowadziła się z powrotem nad morze. Bezkres i spokój północnofryzyjskich polderów uskrzydliły jej fantazję i zaczęła pisać. Obecnie należy do najbardziej znanych autorów literatury dziecięco-młodzieżowej, a jej powieści zostały przetłumaczone na wiele języków.

Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.

Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle - wstęp do porywającej morskiej trylogii.

Pamiętajcie by podać w listach z odpowiedziami swoje dane, numer telefonu i korespondencyjny adres pocztowy.

Lista laureatów zostanie opublikowana po 10 września 2013 roku na łamach naszego serwisu, a nagroda zostanie przesłana do zwycięzcy zaraz po ogłoszeniu wyników.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadanie konkursowe:

Jak się nazywa gimnazjum humanistyczne w Lubece?:
(odpowiedź znajdziecie we fragmencie opublikowanym u nas na stronie)

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie.blog comments powered by Disqus