Konkurs: "Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy" (audiobook)


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 8 czerwca 2013 do 23 czerwca 2013

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Czarne
z okazji ukazania się wersji audio książki Swietłany Aleksijewicz pt. Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy.

Konkurs trwał od 8 do 23 czerwca 2013 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze audiobooka Swietłany Aleksijewicz pt. Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Czarne.

Trafią one do:

  • Szymona T. z Czaplinka
  • Heleny A. z Radomia
  • Olgi Ć. z Łomianek

Serdecznie gratulujemy!

Do laureatów, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, zostaną wysłane nagrody na podane w mailach adresy pocztowe.

W celu wyeliminowania zdublowania inicjałów w jednej miejscowości zostały już wysłane maile zwrotne.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

W czasie wielkiej wojny ojczyźnianej zginęły miliony radzieckich dzieci. Rosyjskich, białoruskich, ukraińskich, żydowskich, tatarskich, łotewskich, cygańskich, kozackich, uzbeckich, ormiańskich, tadżyckich. Te, które przeżyły, wojny nie zapomniały nigdy. Dla nich to wspomnienie pierwszego papierosa otrzymanego od Niemca, zapach bzu i czeremchy, zabawa w strzelanie, pierwsze grzyby w lesie, kózka, która miała dawać mleko i zapewnić rodzinie przetrwanie. Ale też sprawy, przed którymi dzieci powinny być chronione - śmierć, cierpienie, brak ojca, okrucieństwo i głód.

Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny udziela głosu tym, którzy go dotąd nie mieli. Tym, którzy przez lata byli tylko częścią niemego, anonimowego tłumu, tak zwanej ludności cywilnej, w wielkiej historii zawsze mniej ważnej od żołnierzy.

Genialna reporterka udowadnia, że bez ich pamięci ciągle nie wiemy, czym jest wojna.

Swietłana Aleksijewicz (ur. 1948) - białoruska pisarka i dziennikarka. Pisze o pomijanej i wypieranej historii Rosji: o katastrofie w Czarnobylu, radzieckiej interwencji w Afganistanie, udziale kobiet w drugiej wojnie światowej, wojennych losach dzieci, codziennym życiu po upadku komunizmu. Laureatka wielu międzynarodowych nagród, w tym Nagrody National Book Critics Circle, Pokojowej Nagrody im. Ericha Marii Remarque'a, Nagrody Szwedzkiego Pen Clubu, Lipskiej Nagrody Książkowej na rzecz Porozumienia Europejskiego, Nagrody im. Andrieja Siniawskiego oraz Nagrody Fundacji im. Friedricha Eberta. W 2011 roku jej książka Wojna nie ma w sobie nic z kobiety (Czarne 2010) została uhonorowana Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus. Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy to trzecia książka, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć:

Jaką nazwę miało jezioro, o którym mowa we fragmencie audiobooka Ostatni świadkowie?:

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie.blog comments powered by Disqus