Konkurs: "Kapitanowie 1941 #1 - Pseudonim Grzmot"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 18 lutego 2014 do 5 marca 2014

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Erica
z okazji ukazania się książki Tomasza Stężała pt. Kapitanowie 1941 #1 - Pseudonim Grzmot.

Konkurs trwał od 18 lutego do 5 marca 2014 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze książki Tomasza Stężała pt. Kapitanowie 1941 #1 - Pseudonim Grzmot, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Erica.

O książce:

Lato 1941. Na sowiecko-niemieckiej granicy “pokoju” gromadzą się milionowe armie szykujące się do zadania morderczego ciosu niedawnemu sojusznikowi. Młodzi oficerowie są gotowi, by spełnić swój obowiązek i poprowadzić żołnierzy do zwycięstwa.

Druga odsłona losów młodych oficerów, którzy przeszli swój chrzest bojowy we wrześniu 1939 roku.  Młodzi Niemcy zdobywają medale w kampanii francuskiej, Edwin Giermanowicz walczy z wrogami Związku Sowieckiego. Kapitan Nieczuja-Ostrowski przedostaje się do okupowanego Krakowa i aktywnie włącza się w nurt konspiracji. Wszyscy czują, że zbliżające się kolejne starcie rozstrzygnie losy ojczyzn i wpłynie także na ich życie osobiste.  Bohaterowie książki ponownie zmierzą się z szeregiem wyborów, które niesie najokrutniejsza z wojen.

Solidnie udokumentowane książki Tomasza Stężały w niezwykły sposób pokazują codzienne życie ludzi uwikłanych w wojnę.

Kapitanowie 1941 to druga część cyklu pt. Trzy Armie, opisującej splatające się losy polskich, niemieckich i rosyjskich młodych oficerów wciągniętych w wojenny koszmar.

Tomasz Stężała – mieszkaniec, miłośnik i znawca historii Elbląga, autor  powieści wojennych Elbing 1945: Odnalezione wspomnienia oraz Elbing 1945: Pierwyj Gorod, które zdobyły rzesze czytelników w 2010 i 2011 roku oraz wchodzącej w skład cyklu Trzy Armie powieści Porucznicy.

Tym razem nasza Redakcyjna Sierotka uszczęśliwiła:

  • Annę L. z Gromca
  • Jarosława B. z Gdańska
  • Ryszarda C. z Bielawy

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadaniem konkursowym było podanie przynajmniej trzech tytułów książek Tomasza Stężała, które wydało wydawnictwo Erica.

--------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie.blog comments powered by Disqus