Konkurs: serial "Zbrodnia" na podstawie książki "Na spokojnych wodach"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 28 października 2014 do 6 listopada 2014

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i telewizję AXN
z okazji finału pierwszej polskiej produkcji tej stacji, serialu kryminalnego Zbrodnia,
oraz ukazania się nakładem wydawnictwa Czarna Owca powieści Viveci Sten pt. Na spokojnych wodach.

Konkurs trwał od 28 października do 6 listopada 2014 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze powieści Na spokojnych wodach, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez telewizję AXN.

O książce:

Jest upalny lipcowy poranek na Sandhamn. Ciało mężczyzny oplątane w rybacką sieć wypływa na ląd przy wschodnio-zachodnim brzegu wyspy Archipelagu sztokholmskiego. Tydzień później na wybrzeżu zostaje znalezione zmasakrowane ciało kobiety. Śledztwo prowadzi inspektor Thomas Andreasson z policji w Nacka.

Co łączy tych dwoje z Sandhamn? I jakie sekrety skrywa mała społeczność? Czy Thomas dręczony cierpieniem po stracie nowonarodzonego dziecka i rozpadzie małżeństwa podoła trudnej sprawie? Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu przyjaciółka z dzieciństwa Nora Linde, która spędza lato na wyspie.

Policjanci pracują pod ogromną presją. Muszą odnaleźć sprawcę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii...

Viveca Sten jest naczelną prawniczką szwedzkiej poczty Posten. Mieszka pod Sztokholmem razem z mężem i trójką dzieci. Od najmłodszych lat spędzała każde lato na wyspie Sandhamn, gdzie jej rodzina od kilku pokoleń ma dom. Jej debiut literacki Na spokojnych wodach stał się w Szwecji bestsellerem, a prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilku krajów.

O serialu:

Spokojne życie mieszkańców Półwyspu Helskiego i urlop bohaterów w malowniczej scenerii zostają nieoczekiwanie przerwane przez tajemnicę z przeszłości. Na tle surowych i zapierających dech w piersiach krajobrazów polskiego wybrzeża mają miejsca niewyjaśnione morderstwa.

Z pozoru idealne małżeństwo Agnieszki (Magdalena Boczarska) i Cezarego (Radosław Pazura) Lubczyńskich przeżywa kryzys. Para decyduje się jednak spędzić rodzinny urlop nad polskim morzem i uczcić 40-tą rocznicę ślubu rodziców Czarka. Przygotowania do uroczystości zostają przerwane, kiedy Agnieszka znajduje ciało topielca. Do śledztwa na Helu zostają przydzieleni komisarz Tomasz Nowiński (Wojtek Zieliński) oraz posterunkowa Monika Krajewska (Joanna Kulig) z gdyńskiej komendy. Nagle w tajemniczych okolicznościach ginie siostra poprzedniej ofiary. Śledztwo komplikuje się, a policjanci odkrywają kolejne elementy mrocznej układanki. Spotkanie Agnieszki i Tomka po latach i sprawa zagadkowych morderstw spowodują, że dotychczasowe życie bohaterów zmieni się diametralnie.

Trzyodcinkowa produkcja AXN zrealizowana na podstawie serialu Morden i Sandhamn, będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści Na spokojnych wodach (Still waters) autorstwa Viveci Sten.

Produkcja AXN w reżyserii Grega Zglińskiego (Cała zima bez ognia, Pitbull, Paradoks, Wymyk, Londyńczycy) została zrealizowana według scenariusza Igora Brejdyganta. Za produkcję odpowiedzialny jest Opus Film – studio ma na swoim koncie takie filmy jak: IDA, Wymyk, Kongres czy Obietnica.

Tym razem nasza Redakcyjna Sierotka wyłoniła takich szczęśliwców:

  • Grażyna T. z Cieszyna
  • Sylwia G. z Warszawy
  • Krystian S. z Krotoszyna

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadaniem konkursowym było odpowiedzenie na pytanie:

Polski serial powstał na bazie innego serialu. Jaki jest jego tytuł i kraj produkcji?

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia stron sponsorów nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus