Konkurs: "Malfetto #1 - Mroczne piętno"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 7 lipca 2015 do 23 lipca 2015

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Zielona Sowa
z okazji ukazania się pierwszego tomu serri Malfetto Marie Lu, zatytułowanego Mroczne piętno.

Konkurs trwał od 7 do 23 lipca 2015 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które naleało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze pierwszego tomu serri Malfetto Marie Lu, zatytułowanego Mroczne piętno, które został ufundowany dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Zielona Sowa.

O książce:

Adelina Amouteru przeżyła epidemię zarazy. Ale zostawiła ona na niej, i innych dzieciach, które przeżyły, swoje piętno. Czarne włosy Adeliny zmieniły się w srebrne, rzęsy wyblakły, a w miejscu lewego oka ma bliznę. Jej okrutny ojciec uważa, że jest ona malfetto – odmieńcem, który niszczy dobre imię rodu i stoi na drodze do bogactwa. Jednak, jak głoszą pogłoski, niektórzy z ocalonych z zarazy mają nie tylko bliznę, ale również tajemnicze i potężne dary. Choć ich podobieństwo pozostaje niewyjaśnione, zaczynają być określani jednym mianem – Malfetto.

Teren Santoro służy królowi. Stoi na czele Osi Inkwizycji i do jego obowiązków należy wytropienie wszystkich Malfetto i zniszczenie ich, zanim oni zniszczą naród. Wierzy, że Malfetto są niebezpieczni i mściwi, ale to właśnie Teren może być w posiadaniu jeszcze mroczniejszej tajemnicy.

Enzo Valenciano jest członkiem Bractwa Sztyletu. Ta tajemnicza organizacja wyszukuje Malfetto zanim zrobi to Oś Inkwizycji. Ale kiedy Bractwo odnajdzie Adelinę, poznają kogoś z mocami, jakich nigdy nie widzieli.

Adelina chce wierzyć, że Enzo jest po jej stronie, zaś Teren to prawdziwy wróg. Ale drogi tej trójki skrzyżują się w nieoczekiwany sposób, gdzie każdy będzie walczył z każdym w odmiennej, własnej bitwie. Ale wszyscy są pewni jednego: Adelina posiada moce, które nie należą do tego świata. Mściwa ciemność w jej sercu. I pragnienie, by zniszczyć każdego, kto ośmieli się stanąć jej na drodze.

Nowa książka Marie Lu, autorki bestsellerowej serii "Legenda".

Historia toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch. Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy, którzy przeżyli, okazują się być posiadaczami nadnaturalnych mocy. Głowna bohaterka – Adelina – to nastolatka, której sercem zawładnęła ciemność. Opowieść ukazuje jej pogrążanie się w złu.

*  *  *

"Napięta, szczelnie spakowana narracja zapewnia niezwykłą mieszankę wrażeń – szybkie sceny walki, porywające emocje i niszczycielskie zdrady."

"BCCB", starred review

"Lu tka misternie magiczną opowieść strona po stronie, rozwijając historię Adeliny i młodych Malfetto. Nic nie jest takie, jak się spodziewasz."

"VOYA"

"Pozwalając postaciom popełniać błędy, autorka podnosi poprzeczkę najwyżej, jak to możliwe... To jest świat, do którego chce się wracać."

"The New York Times Book Review"

"Czytelnicy powinni przygotować się na zachwyt! Czekamy niecierpliwie na kontynuację serii Malfetto."

"Booklist", starred review

Tym razem nasza Redakcyjna Sierotka uśmiechnęła się do:

  • Irena R. z Krakowa
  • Tomasz P. z Rzeszowa
  • Damian B. z Płocka

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadanie konkursowe:

Historia Malfetto toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch?
Jakie to mniej więcej lata w naszej rzeczywistości?

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus