Konkurs: "Ostatni pielgrzym"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 18 grudnia 2015 do 2 stycznia 2016

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Media Rodzina
z okazji ukazania się w sprzedaży powieści Ostatni pielgrzym Garda Sveena.

Konkurs trwał od 18 grudnia do 2 stycznia 2016 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze powieści Ostatni pielgrzym Garda Sveena, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Media Rodzina.

O książce:

Tommy Bergmann, detektyw policyjny, bada sprawę zabójstwa Carla Oscara Krogha – członka ruchu oporu podczas II wojny światowej. Kilka tygodni wcześniej studenci medycyny znajdują kości, które okazują się trzema ludzkimi szkieletami. Te dwa pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia okazują się kluczem do odkrycia szokujących faktów z 1945 roku. W labiryncie kłamstw i przemilczeń policyjny śledczy dociera do czasu wojny – czasu, z którym szybko zacierano ślady, w którym prawda jako pierwsza padała ofiarą, w którym miłość stanowiła pole bitwy, a przetrwanie było jedynym tytułem do chwały.

Dynamiczny i zaskakujący debiut norweskiego autora, oparty na faktach, trzymający w napięciu do samego końca. Książka zdobyła najważniejsze nagrody literatury kryminalnej w Skandynawii, co nie udało się dotąd żadnemu debiutantowi: nagrodę Rivertona, Szklany Klucz i nagrodę Mauritiusa Hansena – Świeża Krew.

Gard Sveen (1969) – z wykształcenia politolog, doradca w norweskim Ministerstwie Obrony Narodowej. Jest jedynym w historii Norwegiem, który za swój debiut, kryminał Ostatni Pielgrzym, otrzymał wszystkie krajowe nagrody zarezerwowane dla tego typu literatury: Nagrodę Rivertona, Szklany Klucz oraz Nagrodę Mauritsa Hansena - Świeża krew. Ostatni Pielgrzym poza Norwegią i Polską ukaże się w Brazylii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Finlandii, Słowacji i na Islandii.

Tym razem z wyboru naszej Redakcyjne Sierotki ucieszy się:

  • Piotr S. z Gdyni
  • Janina G. z Ostrołęki
  • Halina T. ze Świdnicy

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadaniem konkursowym była odpowiedź na pytanie:

Czy w Polsce są przyznawane specjalistyczne nagrody dla literatury kryminalnej?
Jeżeli tak to jakie?

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus