Konkurs: "Zimowe dzieci"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 3 kwietnia 2015 do 17 kwietnia 2015

Dziękujemy serdecznie za udział w  konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Media Rodzina
z okazji ukazania się w sprzedaży powieści Zimowe dzieci Jennifer McMahon.

Konkurs trwał od 3 do 17 kwietnia 2015 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze powieści Zimowe dzieci Jennifer McMahon, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Media Rodzina.

O książce:

Klimatyczna zimowa powieść z pogranicza horroru i dramatu obyczajowego. Akcja rozwija się równolegle na dwóch płaszczyznach czasowych – współcześnie oraz na początku XX wieku.

1908. Sarah Harrison Shea w niewyjaśnionych okolicznościach traci swoją córkę, by kilka dni później, przy pomocy tajemniczego rytuału, „obudzić” ją.

Czasy współczesne. Matka Ruthie i Fawn znika bez śladu, pozostawiając po sobie puste talerze.

A to dopiero początek opowieści...

Zagmatwane historie mężczyzn i kobiet rozgrywają się na przestrzeni wielu lat, pośród skutych lodem i przyprószonych śniegiem krajobrazów. Przeszłość przenika się z teraźniejszością, by pokazać, jak bardzo czas podlega interpretacji i jak „tamto” może kształtować „obecne”. Zmarli ożywają, a żywi odchodzą do świata umarłych, by tam szukać odpowiedzi na swoje niepokojące pytania. W całej powieści wieje chłodem, jednak od czasu do czasu robi się gorąco. Ten horror – do którego bardziej pasuje określenie: współczesna powieść grozy – jest pretekstem, żeby pokazać wiele kontrastów. Są to kontrasty mocne, wyraźne, czarno-białe niczym zimowy krajobraz.

Jennifer McMahon urodziła się w 1968 roku w stanie Connecticut. Pierwsze próby literackie podejmowała już w trakcie studiów, początkowo były to wiersze, później dłuższe fabuły. Zanim w 2000 roku całkowicie poświęciła się pisaniu, zajmowała się różnymi rzeczami: malowała domy, pracowała na farmie, dostarczała pizzę, pomagała bezdomnym i była konsultantem rodziców dzieci z chorobami psychicznymi.

Poza Zimowymi dziećmi napisała jeszcze pięć powieści: The One I Left BehindDon’t Breathe a Word,DismantledIsland of Lost GirlsPromise Not to Tell. Każda z nich trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa". Mieszka w Vermont.

Nasza Redakcyjna Sierotka podsumowała dokładnie wyniki i nagrodziła tym razem:

  • Olgę R. z Koszalina
  • Jarosława W. z Rzeszowa
  • Krystynę D. z Warszawy

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadaniem konkursowym było:

Zimowe dzieci zostały wydane przez Media Rodzina w serii Gorzka czekolada.
Podaj jeszcze 5 innych tytułów, które ukazały się w ramach tej serii.

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus