Konkurs: "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkinda


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 3 lutego 2016 do 20 lutego 2016

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Rebis
z okazji ukazania się już kolejnych części cyklu "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkinda.

Konkurs trwał od 3 do 20 lutego 2016 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodą w konkursie jest komplet 4 powieści z cyklu "Miecz Prawdy", które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Rebis.

O książkach:

Cykl Miecz Prawdy to opowieść o ludziach - ich związkach oraz relacjach ich losów, o tym jak kamyk rzucony w staw pobudza kręgi wody. Opowieść nie tyle o męstwie i honorze, co o walce o życie, o pobudzaniu gniewu, dążeniu do sprawiedliwości.

Piętnaście tomów toczy się wokół historii wojny z tyranią, jednak każdy z nich zawiera kończące się opowieści. Łączą je nie tylko skutki wydarzeń, czy decyzji bohaterów, ale także przekazywane w każdym tomie Prawa Magii - ponadpodziałowe dewizy, kierujące uwagę na rozum i możliwości człowieka.

Chociaż struktura powieści jest klasyczna, wyróżnia ją bogaty język, realizm opisów, a także dywagacje na tematy filozoficzne i problemy społeczne. Nie mniej ważne od głównych bohaterów są tu postaci poboczne, których czyny wpływają często na toczące się wydarzenia.

Richard Cypher nie jest tylko ewoluującym z leśnego przewodnika władcą i czarodziejem. Jest to bohater rozwijający się - jego idee wyłaniają się przed czytelnikiem z tomu na tom, zaś konsekwentna postawa człowieka świadomego swojej wolności, godności i wartości życia inspiruje nie tylko bohaterów.

Doskonałe dopełnienie stanowi dla niego Kahlan Amnell. Jej wola walki, zdecydowanie i współczucie są głęboko uzasadnione. Oboje, pomimo silnych osobowości, zmagają się ze swoimi słabościami i popełniają błędy, jednak poszukują rozwiązań na miarę swoich możliwości, a przede wszystkim zgodnych z wyznawanymi wartościami.

Serię rozpoczyna Pierwsze Prawo Magii wydane w Polsce w 1998 roku, a kończą (jak na razie) Skradzione dusze - 2015 r. Do tego roku serię przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, na świecie sprzedano 25 milionów kopii.

[opis za Miecz Prawdy]

Po sprawdzeniu wszystkich nadesłanych odpowiedzi nasza Redakcyjna Sierotka nagrodziła kompletem książek:

  • Agnieszkę G. z Oleśnicy

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda zostanie, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłana na podany w mailu adres pocztowy.

Do laureatki został już wysłany mail zwrotny z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Pytanie konkursowe:

Jak brzmi Pierwsze z Praw Magii?

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus