Konkurs: "J.R.R. Tolkien. Biografia"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 16 marca 2016 do 5 kwietnia 2016

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo W.A.B.
z okazji ukazania się biografii J.R.R. Tolkiena, autorstwa Humphreya Carpentera.

Konkurs trwał od 16 marca do 5 kwietnia 2016 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze napisanej przez Humphreya Carpentera biografii J.R.R. Tolkiena, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo W.A.B.

O książce:

Angielski filolog, profesor literatury staroangielskiej na Uniwersytecie w Oksfordzie, poeta i filozof, ale przede wszystkim pisarz – twórca jednego z najfantastyczniejszych ze światów, jaki stworzyła ludzka wyobraźnia: Śródziemia, w którym rozgrywa się akcja m.in. powieści Hobbit i Władca pierścieni. Popularność Johna Ronalda Reuela Tolkiena jeszcze wzrosła w ostatnich latach za sprawą głośnych ekranizacji jego książek. Fani nie ustają w wysiłkach, aby dowiedzieć się jak najwięcej o uwielbianym autorze.

I choć J.R.R. Tolkien wiódł ustabilizowane życie przedstawiciela angielskiej klasy średniej i szanowanego akademika, przy bliższym poznaniu świat, w którym żył, i towarzystwo, w którym się obracał, okazują się fascynujące. Tolkien przedstawiony przez Carpentera jest człowiekiem z krwi i kości: z pasją bada i tworzy nowe języki, w roztargnieniu sprawdza prace studentów, a wieczorami chadza na piwo z C.S. Lewisem i innymi tzw. „Inklingami”. Carpenter sięga do dzieciństwa Tolkiena, spędzonego na południu Afryki, a następnie śledzi dalsze losy chłopca: stratę rodziców, okopy I wojny światowej, aż do poznania przyszłej żony Edith i zamieszkania w Oksfordzie. Nie mniej interesujące jest zawarte w tej książce spojrzenie na warsztat twórczy pisarza. Jak pokazuje autor, u podstaw sławy Tolkiena leżało pragnienie stworzenia angielskiej mitologii na wzór mitów germańskich i fińskich, a także wieczorne opowiadanie synom wymyślonych przez siebie baśni. Tę znakomitą biografię, dającą poczucie realnego obcowania z kultowym autorem, czyta się jak powieść.

Po przejrzeniu kilkuset nadesłanych maili z odpowiedziami nasza Redakcyjna Sierotka wyłoniła trójkę laureatów, którzy zapewne ucieszą się z pięknej książki. Są nimi:

  • Aleksandra O. z Kołobrzegu
  • Karol M. z Oleśnicy
  • Daria S. z Nowogardu

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadaniem konkursowym było:

Wymienienie tytułów 5 książek osadzonych w świecie Śródziemia.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus