Konkurs: "Wołyń. Wspomnienia ocalałych"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 15 listopada 2016 do 6 grudnia 2016

Dziękujemy za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Replika
z okazji ukazania się dwóch tomów książki Wołyń. Wspomnienia ocalałych.

Konkurs trwał od 15 listopada do 6 grudnia 2016 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać odpowiedzi do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są dwa komplety książek Marka A. Koprowskiego Wołyń. Wspomnienia Ocalałych ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Replika.

Relacje ostatnich świadków straszliwej historii

Oto przełomowy okres w dziejach Polski kresowej, w miejscu bardzo szczególnym - na Wołyniu. Opowieść o tym, jak Polska przestała tam istnieć i o niezwykle dramatycznych okolicznościach, które się do tego przyczyniły.

Przeżycia ostatnich żyjących Wołyniaków są obecne w codziennej egzystencji - ich samych oraz ich potomnych. Nie żywią nienawiści do oprawców z UPA i OUN, nie dążą do rozliczeń. Zależy im wyłącznie na pamięci o dziesiątkach tysięcy osób, które zginęły z rąk siepaczy, a także na prawdzie o tamtych wydarzeniach.

Ostatni już świadkowie relacjonują okrutne zbrodnie, ale też cały kontekst wojennej rzeczywistości Wołynia, pełnej paradoksów, niespodziewanych ocaleń, różnych form konspiracji i walki zbrojnej, w której sojusze bywały zaskakujące.

*  *  *

Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii.

"Do Rzeczy"

Marek A. Koprowski - Pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się tematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkanaście ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię Wołyń. Epopeja polskich losów 1939-2013 otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii `Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku`. Jest też laureatem nagrody `Polcul - Jerzy Bonicki Fundation` za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

Po zapoznaniu się z olbrzymią liczbą nadesłanych maili nasza Redakcyjna Sierotka nagrodziła:

  • Roberta Z. z Lublina
  • Stanisławę J. z Leszczyny

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości. Prosimy o sprawdzanie również katalogów ze spamem!

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadanie konkursowe:

Kiedy i czego dotyczyła tragedia wołyńska? Gdzie znajduje się Wołyń?

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus