Konkurs: "Trygław Władca Losu #1: Xięgi Nefasa"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 26 lutego 2016 do 15 marca 2016

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Znak
z okazji ukazania się pierwszego tomu cyklu Trygław Władca Losu Małgorzaty Saramonowicz, zatytułowanego Xięgi Nefasa.

Konkurs trwał od 26 lutego do 15 marca 2016 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze powieści Xięgi Nefasa, które zostały ufundowane dla czytelników Gildii przez wydawnictwo Znak.

O książce:

TRYGŁAW SPLATA – TRYGŁAW ROZPLATA
Potrójny rytuał, potrójna zapłata, potrójna ofiara

Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą na zawsze splecione. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława, zwanego Krzywoustym.

XII wiek, Polska. Kościół buduje swoje imperium. Jego gorliwi wyznawcy z krzyżem na piersi i litanią na ustach bezlitośnie tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Nefas, tajemniczy kronikarz Bolesława, jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił… i już nikt nie będzie pewien swego jutra. Kto przetrwa, a kto zginie?

Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii Małgorzata Saramonowicz, stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G. R. R. Martina.

* * *

Opowieść o czasach walki Bolesława Krzywoustego o władzę, oczami jego anonimowego kronikarza, powiernika, szpiega i skrytobójcy. W tle pogańska magia, dawni bogowie i polityczne intrygi. Aż dziw, że dotąd nie było takiej fantasy.

 Jarosław Grzędowicz

Czy wczesne średniowiecze w Polsce to dobry materiał na powieść fantasy? Małgorzata Saramonowicz udowadnia, że tak, tworząc niezwykły świat, w którym pradawny Potrójny Bóg wciąż rządzi puszczańską ziemią, a jego trzy mroczne oblicza to Przeznaczenie, Srogość i Pomsta. W tle zaś walka o władzę, starożytne pogańskie rytuały, dworskie intrygi i spiski. Czego chcieć więcej? To się po prostu czyta!

 Maja Lidia Kossakowska

* * * 

Małgorzata Saramonowicz – okrzyknięta następczynią E. A. Poe. Autorka wyśmienitych horrorów Siostra (najbardziej niepokojąca polska powieść lat 90), Lustra i Sanatorium, scenarzystka i producentka filmowa. Po 10 latach powraca z nową, porywającą książką.

Po przeczytaniu wszystkich nadesłanych maili z odpowiedziami nasza Redakcyjna Sierotka wyłoniła trójkę laureatów, którymi są:

  • Agnieszka J. z Grabowa
  • Karolina U. z Włocławka
  • Leszek O. z Dąbrówki

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Pytaniem konkursowym było:

Podaj tytuł jednego serialu i jednego filmu kinowego, do których scenariusz napisała Małgorzata Saramonowicz.

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus