II Literacki Konkurs Gombrowiczowski "Witoldo 2010"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: materiały prasowe

Czas trwania konkursu: od 12 maja 2010 do 6 czerwca 2010

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „WITOLDO 2010”, którego celem jest wyłonienie najlepszego i najbardziej oryginalnego utworu literackiego inspirowanego twórczością Witolda Gombrowicza. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas VIII. Spotkania Plenerowego miłośników dzieł pisarza – PIKNIKU GOMBROWICZOWSKIEGO 2010.

W tegorocznej edycji ogłoszone zostały trzy tematy:

1. Jak, na przykład, przedstawia się sprawa naszej męskości?

2. Nikogo ja na kluski stare moje, na rzepę może i surową, nie zapraszam, bo w cynowej misie, chude, kiepskie i podobnież wstydliwe...

3. Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną utwory, które nie przekroczą 3 stron znormalizowanego maszynopisu, napisane zostaną w języku polskim i stanowić będą od początku do końca oryginalną twórczość osoby je zgłaszającej.

„WITOLDO 2010” nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem literackim. Nadsyłane prace należy opatrzyć godłem. (Szczegóły zawiera regulamin.)

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie: Monika Bolach, Przemysław Czapliński, Maciej Milach i Aneta Pierścińska-Maruszewska.
Fundatorem nagrody głównej w wysokości 1 tys. złotych jest Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie portalu WYWROTA.pl, patrona medialnego konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 7 czerwca 2010 roku na adres: piknik.gombrowiczowski@gmail.com. O zakwalifikowaniu do konkursu zainteresowane osoby poinformowane zostaną 8 czerwca 2010 drogą elektroniczną.

W 2009 roku jury nagrodę przyznało Aleksandrze Żywczyk za tekst „sobą zdumiewam siebie” i Mateuszowi Pocheciowi za „Pamflet na babsztyla”.

Wszelkie zapytania związane z konkursem należy kierować na adres piknik.gombrowiczowski@gmail.com. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca podczas finału Ogólnopolskiego PIKNIKU GOMBROWICZOWSKIEGO 2010.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz tutaj.blog comments powered by Disqus