Konkurs: Jasnowidze 2014


Czas trwania konkursu: od 15 listopada 2014 do 15 grudnia 2014

Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

Wydawnictwo Dwie Siostry jest kojarzone z dbałością o najwyższą jakość estetyczną i edytorską książki dziecięcej. Od początku dąży do wyznaczania w tej dziedzinie najwyższych standardów, wydając starannie wyselekcjonowane tytuły polskich i zagranicznych twórców. Od kilku lat trwa dynamiczny rozwój polskiej ilustracji książkowej.

Dzięki pozytywnym zmianom zachodzącym na rynku książki dziecięcej polskie książki dla dzieci coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w świecie. By wspomóc ten proces i obudzić wciąż niewykorzystany potencjał tkwiący w młodych twórcach, Wydawnictwo ogłasza pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

Do udziału w konkursie zapraszamy debiutantów i doświadczonych twórców, z Polski i z zagranicy, występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.

Ocenie podlegać będą: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzgledniająca dziecięcą wrażliwość.

Prace konkursowe będą oceniane przez dwa niezależne jury:

1. Jury międzynarodowe pod przewodnictwem Daniela Mizielińskiego.

2. Jury Wydawnictwa Dwie Siostry pod przewodnictwem Ewy Stiasny.  

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:

1.       Nagroda główna nagroda w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe.

2.       Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.

3.       Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

Prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia 2014 roku na adres:

Wydawnictwo Dwie Siostry

al. 3 Maja 2 m. 183

00-391 Warszawa

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 lutego 2015 roku na stronie internetowej http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2014/.

Regulamin konkursu:

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2014/regulamin_141/

Kontakt:

e-mail: jasnowidze@wydawnictwodwiesiostry.pl

tel. + 48 22 253 44 28

Monika Figiel

Komisarz konkursu

==================================================================================

Aktualizacja:

Wyniki konkursu dostępne są pod tym linkiem.blog comments powered by Disqus