VIII Ogólnopolski konkurs na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach MFK Wrocław 2016


Czas trwania konkursu: od 22 lutego 2016 do 31 marca 2016

Już po raz ósmy Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne bądź szkic takiego opowiadania. W tym roku ma to być opowiadanie z Wrocławiem w tle oraz - ze względu na przypadającą w tym roku 400. rocznicę śmierci Szekspira - z mocnym wątkiem szekspirowskim. 

Nagrodą w konkursie jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 31 maja-4 czerwca 2016, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów: Mariusza Czubaja, Marty Mizuro lub Marcina Wrońskiego. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań  w taki sposób, by nadawały się do druku, jeśli organizator podejmie decyzję o wydaniu wszystkich lub części opowiadań w osobnym zbiorze. Od zakończenia warsztatów uczestnicy będą mieć miesiąc na nadesłanie skończonych tekstów.

Do udziału w warsztatach zakwalifikowanych zostanie do 24 uczestników, którzy w terminie do dnia 31 marca 2016 roku włącznie nadeślą na adres redakcja@portalkryminalny.pl niepublikowane dotąd w żadnej formie opowiadanie lub szkic opowiadania, zawierające intrygę kryminalną lub sensacyjną, w którym istotne znaczenie odgrywać będzie miasto Wrocław i pojawi się mocny wątek szekspirowski. 

Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 27 000 znaków ze spacjami, tj piętnastu stron znormalizowanego maszynopisu. Szkic opowiadania zgłoszony do konkursu nie może być mniejszy niż 3600 znaków ze spacjami i większy niż 9000 znaków ze spacjami. Powinien on zawierać: pomysł fabuły, zarysowane postaci bohaterów, określone miejsce i czas akcji.

Listę zakwalifikowanych uczestników jury (przedstawiciele wydawnictwa EMG i Biura Promocji UM we Wrocławiu) podadzą do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do dnia 29 kwietnia 2016.

Pełen tekst Regulaminu konkursu dostępny jest tutaj.blog comments powered by Disqus