2013-Nominacje do Nagrody Hugo

Autor: viv
2 kwietnia 2013

Znamy już listę finalistów tegorocznej Nagrody Hugo, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży fantastycznej, oraz nagrody Johna W.Campbella dla najlepszych debiutów literackich. Lista ta została ogłoszona w sobotę, 30 marca 2013 roku.

Laureaci obu nagród zostaną ogłoszeni w niedzielę, 1 września 2013 roku, podczas cereminii Nagrody Hugo, która odbędzie się w trakcie tegorocznego World Science Fiction Convention (Worldcon) w San Antonio (Teksas, Stany Zjednoczone) w dniach 29 sierpnia-2 września.

Poniżej pełna lista finalistów:

Powieść

Kim Stanley Robinson, 2312
Mira Grant, Blackout
Lois McMaster Bujold, Captain Vorpatril's Alliance
John Scalzi, Redshirts: A Novel with Three Codas
Saladin Ahmed, Tron Półksiężyca

Mikropowieść

Nancy Kress, After the Fall, Before the Fall, During the Fall
Brandon Sanderson,The Emperor's Soul
Aliette de Bodard, On a Red Station, Drifting
Mira Grant, San Diego 2014: The Last Stand of the California Browncoats
Jay Lake, "The Stars Do Not Lie"

Nowela

Thomas Olde Heuvelt , "The Boy Who Cast No Shadow"
Catherynne M. Valente, "Fade To White"
Pat Cadigan, "The Girl-Thing Who Went Out for Sushi"
Seanan McGuire, "In Sea-Salt Tears"
Seanan McGuire, "Rat-Catcher"

Opowiadanie

Aliette de Bodard, "Immersion"
Kij Johnson, "Mantis Wives"
Ken Liu, "Mono no Aware"

Książka niebeletrystyczna

Edward James & Farah Mendlesohn (red.), The Cambridge Companion to Fantasy Literature
red. Lynne M. Thomas & Sigrid Ellis (red.), Chicks Dig Comics: A Celebration of Comic Books by the Women Who Love Them
red. Deborah Stanish & L.M. Myles (red.), Chicks Unravel Time: Women Journey Through Every Season of Doctor Who
Martin H. Greenberg, John Helfers (red.), I Have an Idea for a Book… The Bibliography of Martin H. Greenberg
Brandon Sanderson, Dan Wells, Mary Robinette Kowal, Howard Tayler and Jordan Sanderson, Writing Excuses Season Seven

Komiks

Bryan Talbot (scenariusz i rysunek), Grandville Bête Noire
Joe Hill (scenariusz), Gabriel Rodriguez (rysunek), Locke & Key Volume 5: Clockworks
Brian K. Vaughn (scenariusz), Fiona Staples (rysunek), Saga, Volume One
Howard Tayler (scenariusz i rysunek), Travis Walton (kolor), Schlock Mercenary: Random Access Memorabilia
Paul Cornell (scenariusz), Ryan Kelly, Jimmy Broxton i Goran Sudžuka (rysunek), Saucer Country, Volume 1: Run

Długa forma filmowa

Joss Whedon (scenariusz i reżyseria), The Avengers
Drew Goddard & Joss Whedon (scenariusz); Drew Goddard (reżyseria), Dom w głębi lasu
Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson and Guillermo del Toro (scenariusz), Peter Jackson (reżyseria), Hobbit. Niezwykła podróż
Gary Ross & Suzanne Collins (scenariusz), Gary Ross (reżyseria), Igrzyska śmierci
Rian Johnson (scenariusz i reżyseria), Looper-Pętla czasu

Krótka forma filmowa

Steven Moffat, Directed by Nick Hurran (scenariusz), Doctor Who:"The Angels Take Manhattan"
Steven Moffat; Directed by Nick Hurran (scenariusz), Doctor Who:"Asylum of the Daleks"
Steven Moffat, Directed by Saul Metzstein (scenariusz), Doctor Who:"The Snowmen"
J.J. Abrams, Alex Kurtzman, Roberto Orci, Akiva Goldsman, J.H.Wyman, Jeff Pinkner (scenariusz), Joe Chappelle (reżyseria), Fringe:"Letters of Transit"
George R.R. Martin (autor powieści), Neil Marshall (reżyseria), David Benioff and D.B. Weiss (scenariusz), Game of Thrones:"Blackwater"

Redakcja (tekst krótki)

John Joseph Adams
Neil Clarke
Stanley Schmidt
Jonathan Strahan
Sheila Williams

Redakcja (tekst długi)

Lou Anders
Sheila Gilbert
Liz Gorinsky
Patrick Nielsen Hayden
Toni Weisskopf

Grafik

Vincent Chong
Julie Dillon
Dan Dos Santos
Chris McGrath
John Picacio

Magazyn

Apex Magazine
Beneath Ceaseless Skies
Clarkesworld
Lightspeed
Strange Horizons

Fanzin

Banana Wings
The Drink Tank
Elitist Book Reviews
Journey Planet
SF Signal

Fancast

Jonathan Strahan i Gary K. Wolfe, The Coode Street Podcast,
Alisa Krasnostein, Alexandra Pierce, Tansy Rayner Roberts (prezenterzy), Andrew Finch (producent), Galactic Suburbia Podcast,
Patrick Hester, John DeNardo i JP Frantz, SF Signal Podcast
Elizabeth Bear, Paul Cornell, Seanan McGuire, Lynne M. Thomas, Catherynne M. Valente (prezenterzy) i David McHone-Chase (producent techniczny) SF Squeecast
Tony C. Smith, StarShipSofa

Autor literatury fanowskiej

James Bacon
Christopher J Garcia
Mark Oshiro
Tansy Rayner Roberts
Steven H Silver

Grafik nieprofesjonalny

Galen Dara
Brad W. Foster
Spring Schoenhuth
Maurine Starkey
Steve Stiles

Nagroda Johna W. Campbella dla najlepszego debiutanta

Nagroda dla najlepszego debiutu z roku 2011 lub 2012, ufundowana przez Dell Magazines

Zen Ch
Max Gladstone
Mur Lafferty
Stina Leicht
Chuck Wendig

 

:: Żródło::



blog comments powered by Disqus