Nominacje do nagrody Hugo 2015 - pełna lista

Autor: Dagmara Trembicka-Brzozowska
5 kwietnia 2015

W sobotę wieczorem ogłoszono listę nominowanych do Hugo 2015. Nominacje wyznacza się na podstawie liczby głosów w każdej z kategorii, oddanej na Lonconie 3 (jednocześnie Worldcon 2014). Oddano łącznie 2122 głosy - 2119 online i 3 na papierze. Laureatów poznamy 22 sierpnia podczas ceremonii na konwencie Sasquan w Spokane, Waszyngton.

A oto nominowani (w nawiasie ogólna liczba głosów oddana na każdą kategorię).

 

 

 

Powieść (1827 głosów)

  • Ancillary Sword Ann Leckie (Orbit US; Orbit UK)
  • The Dark Between the Stars Kevin J. Anderson (Tor Books)
  • The Goblin Emperor Katherine Addison (Sarah Monette) (Tor Books)
  • Lines of Departure Marko Kloos (47North)
  • Skin Game: A Novel of the Dresden Files Jim Butcher (Roc Books)

 

Mikropowieść (1083 głosy)

  • Big Boys Don’t Cry Tom Kratman (Castalia House)
  • Flow Arlan Andrews Senior (Analog, listopad 2014)
  • One Bright Star to Guide Them John C. Wright (Castalia House)
  • Pale Realms of Shade John C. Wright (w The Book of Feasts & Seasons, Castalia House)
  • The Plural of Helen of Troy John C. Wright (w: City Beyond Time: Tales of the Fall of Metachronopolis, Castalia House)

 

Nowela (1031 głosów)

  • Ashes to Ashes, Dust to Dust, Earth to Alluvium Gray Rinehart (w: Orson Scott Card’s InterGalactic Medicine Show, maj 2014)
  • Championship B’tok Edward M Lerner (Analog, Sept 2014)
  • The Journeyman: In the Stone House Michael F. Flynn (Analog, czerwiec 2014)
  • The Triple Sun: A Golden Age Tale Rajnar Vajra (Analog, lipiec/sierpień 2014)
  • Yes, Virginia, There is a Santa Claus John C. Wright (w: The Book of Feasts & Seasons, Castalia House)

 

Opowiadanie (1174 głosy)

  • Goodnight Stars Annie Bellet (w: The End is Now (Apocalypse Triptych Book 2), Broad Reach Publishing)
  • On A Spiritual Plain Lou Antonelli (w: Sci Phi Journal #2, listopad 2014)
  • The Parliament of Beasts and Birds John C. Wright (w: The Book of Feasts & Seasons, Castalia House)
  • Totaled Kary English (w: Galaxy’s Edge magazine, lipiec 2014)
  • Turncoat Steve Rzasa (w: Riding the Red Horse, Castalia House)

 

Najlepsza publikacja okołofantastyczna (1150 głosów)

  • The Hot Equations: Thermodynamics and Military SF Ken Burnside 
  • Letters from Gardner Lou Antonelli
  • Transhuman and Subhuman: Essays on Science Fiction and Awful Truth John C. Wright 
  • Why Science is Never Settled Tedd Roberts
  • Wisdom from my Internet Michael Z. Williamson 

 

Najlepszy komiks/powieść graficzna (785 głosów)

  • Ms. Marvel Vol 1: No Normal scenariusz: G. Willow Wilson, rysunek: Adrian Alphona i Jake Wyatt (Marvel Comics)
  • Rat Queens Volume 1: Sass and Sorcery scenariusz: Kurtis J. Weibe, rysunek: Roc Upchurch (Image Comics)
  • Zombie Nation Book #2: Reduce Reuse Reanimate Carter Reid (The Zombie Nation)
  • Saga, Volume 3 scenariusz: Brian K. Vaughan, rysunek: Fiona Staples (Image Comics)
  • Sex Criminals, Vol. 1: One Weird Trick scenariusz: Matt Fraction, rysunek: Chip Zdarsky (Image Comics)

 

Film pełnometrażowy (1285 głosów)

 

Krótki metraż / serial (938 głosów)

  • Doctor Who: Listen  (Steven Moffat,  Douglas Mackinnon)
  • The Flash: Pilot (Andrew Kreisberg & Geoff Johns, Greg Berlanti, Andrew Kreisberg Geoff Johns, David Nutter)
  • Game of Thrones: The Mountain and the Viper (David Benioff, D. B. Weiss, Alex Graves)
  • Grimm: Once We Were Gods (Alan DiFiore, Steven DePaul)
  • Orphan Black: By Means Which Have Never Yet Been Tried (Graham Manson, John Fawcett)

 

Reżyseria i edycja (krótki metraż) (870 głosów)

  • Jennifer Brozek
  • Vox Day
  • Mike Resnick
  • Edmund R. Schubert
  • Bryan Thomas Schmidt

 

Reżyseria i edycja (długi metraż) (712 głosy)

  • Vox Day
  • Sheila Gilbert
  • Jim Minz
  • Anne Sowards
  • Toni Weisskopf

 

Najlepszy artysta profesjonalny (753 głosy)

  • Julie Dillon
  • Jon Eno
  • Nick Greenwood
  • Alan Pollack
  • Carter Reid

Najlepszy magazyn (660 głosów)

  • Abyss & Apex, Wendy Delmater (redakcja i publikacja) 
  • Andromeda Spaceways In-Flight Magazine, Andromeda Spaceways Publishing Association Incorporated
  • Lightspeed Magazine, redakcja: John Joseph Adams, Stefan Rudnicki, Rich Horton, Wendy N. Wagner Christie Yant
  • Beneath Ceaseless Skies, redakcja: Scott H. Andrews
  • Strange Horizons, redakcja: Niall Harrison 

 

Najlepszy fanzin (576 głosów)

  • Black Gate (John O’Neill)
  • Elitist Book Reviews (Steve Diamond)
  • Journey Planet (James Bacon, Chris Garcia, Alissa McKersie, Colin Harris, Helen Montgomery)
  • The Revenge of Hump Day (Tim Bolgeo)
  • Tangent SF Online (Dave Truesdale)

 

Najlepszy fanowski podcast (668 głosów)

  • Adventures in SF Publishing
  • Dungeon Crawlers Radio
  • Galactic Suburbia Podcast
  • The Sci Phi Show
  • Tea and Jeopardy

 

Najlepszy autor fanfików (777 głosów)

  • Dave Freer
  • Amanda S. Green
  • Jeffro Johnson
  • Laura J. Mixon
  • Cedar Sanderson

 

Najlepszy autor fanartów (296 głosów)

  • Ninni Aalto
  • Brad Foster
  • Elizabeth Leggett
  • Spring Schoenhuth
  • Steve Stiles

 

CAMPBELL AWARD FOR BEST NEW WRITER (851 głosów)

(To nagroda przyznawana dla najlepszego debiutanta na rynku fantastyki, sponsorowana przez Dell Magazine, nie powinna być utożsamiana z Nagrodą Hugo)

  • Wesley Chu (po raz drugi)
  • Jason Cordova
  • Kary English (po raz drugi)
  • Rolf Nelson
  • Eric. S. Raymond

Materiały powiązane:




blog comments powered by Disqus