1990 - 1999: Nominacje i laureaci nagrody im. Janusza A. Zajdla

Autor: CD Jack

1999

Powieści

  • Anna Brzezińska Zbójecki gościniec (Nowa)
  • Marek S. Huberath Gniazdo światów (Nowa)
  • Tomasz Kołodziejczak Schwytany w światła (Nowa)
  • Andrzej Sapkowski Pani Jeziora (Nowa)
  • Marcin Wolski Według św. Malachiasza (Nowa)

Opowiadania

  • Ewa Białołęcka Nocny śpiewak (Nowa Fantastyka 1’1999)
  • Alicja Joker, Malivia Rec Gdybym wiedział, że żyję (Czerwony Karzeł #16)
  • Maja Lidia Kossakowska Schizma (Fenix 9’1999)
  • Maja Lidia Kossakowska Sól na pastwiskach niebieskich (Fenix 7’1999)
  • Konrad T. Lewandowski El Ninio 2035 (Nowa Fantastyka 12’1999)
  • Antonina Liedtke CyberJoly Drim (Fenix 1’1999)

1998

Powieści

  • Dorota Kaczyńska-Ciosk Sekret Olsteriona (Prószyński i S-ka)
  • Krystyna Kwiatkowska Prawdziwa historia Morgan Le Fay i Rycerzy Okrągłego Stołu (Prószyński i S-ka)
  • Edward Redliński Krfotok (Muza S.A.)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Walc stulecia (Nowa)

Opowiadania

  • Anna Brzezińska A kochał ją, że strach (Magia i Miecz 10’1998)
  • Jacek Dukaj Serce mroku (Nowa Fantastyka 11’1998)
  • Feliks W. Kres Władcy śniegu (Fenix 9’1998)
  • Andrzej Pilipiuk Hochsztapler (Fenix 7’1998)
  • Marcin Wolski Operacja Herod (Nowa Fantastyka 7’1998)
  • Kareta Wrocławski Pandemolium (Fenix 8’1998)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Żywa gotówka (Nowa Fantastyka 9’1998)

1997

Powieści

  • Jacek Dukaj Xavras Wyżryn (Nowa)
  • Marek S. Huberath Druga podobizna w alabastrze (Zysk i S-ka)
  • Jacek Inglot Quietus (Zysk i S-ka)
  • Andrzej Sapkowski Wieża Jaskółki (Nowa)

Opowiadania

  • Ewa Białołęcka Błękit Maga (Nowa Fantastyka 3’1997)
  • Eugeniusz Dębski Aaa, kotki dwa (w 13 kotów, Nowa)
  • Jacek Komuda Tak daleko do nieba (Nowa Fantastyka 6’1997)
  • Andrzej Pilipiuk Ostatnia posługa (Fenix 9’1997)
  • Andrzej Sapkowski Złote popołudnie (w 13 kotów, Nowa)

1996

Powieści

  • Eugeniusz Dębski Piekło dobrej magii (SR)
  • Jacek Dukaj Szkoła (Nowa Fantastyka 11’1996)
  • Marek S. Huberath Ostatni, którzy wyszli z raju (Zysk i S-ka)
  • Jacek Inglot Inquisitor (Rebis)
  • Tomasz Kołodziejczak Kolory sztandarów (Nowa)
  • Andrzej Sapkowski Chrzest ognia (Nowa)

Opowiadania

  • Eugeniusz Dębski Z powodu picia podłego piwa (Nowa Fantastyka 12’1996)
  • Jacek Dukaj Wielkie podzielenie (Nowa Fantastyka 3’1996)
  • Konrad T. Lewandowski Półmisek (Nowa Fantastyka 1’1996)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Śpiąca królewna (w Czerwone dywany, odmierzony krok, Nowa)

1995

Powieści

  • Feliks W. Kres Północna granica (Trickster)
  • Marek Oramus Święto śmiechu (Nowa)
  • Andrzej Sapkowski Czas pogardy (Nowa)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Pieprzony los kataryniarza (Nowa)

Opowiadania

  • Ewa Białołęcka Okrąg Pożeraczy Drzew (Nowa Fantastyka 11’1995)
  • Tomasz Lechociński Łzy Boga (Nowa Fantastyka 9’1995)
  • Konrad T. Lewandowski Noteka 2015 (Nowa Fantastyka 4’1995)
  • Maciej Żerdziński Malarze (Nowa Fantastyka 2’1995)

1994

Powieści

  • Roman Danak Sotnie Łysego Iwanki (Wyd. WSP Rzeszów)
  • Eugeniusz Dębski Brat marnotrawny (Mitra)
  • Tomasz Kołodziejczak Krew i kamień (Przedświt)
  • Feliks W. Kres Serce gór (Przedświt)
  • Andrzej Sapkowski Krew elfów (Nowa)

Opowiadania

  • Ewa Białołęcka Tkacz Iluzji (Nowa Fantastyka 8’1994)
  • Marek S. Huberath Maika Ivanna (Nowa Fantastyka 1’1994)
  • Tomasz Kołodziejczak Wrócę do ciebie, kacie (Fenix 4’1994)
  • Konrad T. Lewandowski Pacykarz (Nowa Fantastyka 3’1994)
  • Andrzej Zimniak Klatka pełna aniołów (Nowa Fantastyka 12’1994)
  • Maciej Żerdziński Pancerniki siedzące w granatowej wodzie (Nowa Fantastyka 4’1994)

1993

Powieści

  • Feliks W. Kres Strażniczka istnień (Przedświt)
  • Władysław Pasikowski Ja, Gelerth (Zebra)

Opowiadania

  • Janusz Bogucki Turniej, czyli Nie ma to jak magia (Fenix 8’1993)
  • Marek S. Huberath Spokojne, słoneczne miejsce lęgowe (Nowa Fantastyka 3’1993)
  • Tomasz Kołodziejczak Bardzo cenny pierścień (Magia i Miecz 5’1993)
  • Andrzej Sapkowski W leju po bombie (Fenix 4’1993)

1992

Powieści

  • Zbigniew Batko Oko (Nowa)
  • Grzegorz Drukarczyk Zabijcie Odkupiciela (Stalker)
  • Feliks W. Kres Król Bezmiarów (Voyager #3)
  • Tadeusz Oszubski Sfora (Victoria)

Opowiadania

  • Andrzej Sapkowski Coś więcej (w Miecz przeznaczenia, Nowa)
  • Andrzej Sapkowski Maladie (Nowa Fantastyka 12’1992)
  • Andrzej Sapkowski Miecz przeznaczenia (w Miecz przeznaczenia, Nowa)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Źródło bez wody (w Czarna msza, Rebis)
  • Maciej Żerdziński Krew i deszcz (Nowa Fantastyka 10’1992)

1991

  • Marek S. Huberath Kara większa (Nowa Fantastyka 7’1991)
  • Feliks W. Kres Król Gór (Fenix 5’1991)
  • Konrad T. Lewandowski Ksin (ORBITA)
  • Romuald Pawlak Wniebowstąpienie Menela (Fenix 7’1991)
  • Artur Szrejter Wieszczy (Fenix 5’1991)

1990

  • Jacek Piekara Ponury Milczek (Fenix 0’1990)
  • Andrzej Sapkowski Mniejsze zło (Fantastyka 3’1990)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Jawnogrzesznica (Fenix 3’1990)
  • Rafał A. Ziemkiewicz Szosa na Zaleszczyki (w Wizje alternatywne, Arax-Versus)


blog comments powered by Disqus