Jadowita premiera Sapkowskiego

30 grudnia 2008

Rok 2009 zapowiada się jadowicie – najgorętszą premierą książkową  będzie nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego Żmija.

Andrzej SapkowskiPoprzednia ukazała się w 2006 roku – była to zamykająca trylogię  husycką Lux perpetua. Od tamtej pory autor milczał i pracował nad nową powieścią. Specjalnie dla "Newsweeka” twórca postaci Wiedźmina postanowił uchylić rąbka tajemnicy otaczającej jego nowy projekt.

Żmija jest już napisana, a premierę będzie miała w pierwszym  kwartale 2009 roku. Akcja powieści rozgrywa się podczas wojny w Afganistanie, a  jej bohaterem jest rosyjski żołnierz. Choć brzmi to dość realistycznie,  wielbiciele fantasy mogą spać spokojnie. – W Żmiji pojawi się bardzo  dużo magii – zapewnia Sapkowski. Więcej szczegółów ujawnimy za tydzień, gdy w "Newsweeku” ukaże się obszerny wywiad z pisarzem oraz fragment  nowej powieści.

Andrzej Sapkowski to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy  polskich. Jego powieści sprzedały się w kraju w blisko 2 milionach  egzemplarzy, przetłumaczono je na kilka języków. Na podstawie  cyklu opowiadań o Wiedźminie powstał m.in. film kinowy, serial  telewizyjny, a nawet gra komputerowa The Witcher. W 2009 roku premierę  będzie miała także edycja The Witcher na Playstation.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus