Nowa powieść Amy Tan

3 czerwca 2013

Już 24 października w księgarniach pojawi się nowa powieść Amy Tan zatytułowana The Valley of Amazement. Tym razem pisarka przeniesie swoich czytelników do Szanghaju i małej chińskiej wioski epoki fin de siècle oraz dziewiętnastowiecznego San Francisco. Trzy bohaterki, Violet, Lucia i Flora, dzielą nie tylko odległość, ale całe pokolenie, a łączy przeszłość i jeden rodzinny sekret.

Amy Tan, amerykańska pisarka chińskiego pochodzenia, od lat podbija światowy rynek wydawniczy, a jej powieści, np. The Joy Luck Club, tygodniami utrzymują się na liście bestsellerów New York Timesa. Wielokrotnie nagradzana autorka w swoich książkach często porusza problemy mniejszości chińskiej w Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim ich zmagania z własną tożsamością i próby odnalezienia się w nowym świecie.

The Valley of Amazement będzie opowieścią o więzach córek i matek, wieloletnich tajemnicach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, gdzie prawda nigdy do końca nie jest taka, jak wydawało się na początku. Fragment pierwszego rozdziału już teraz możecie przeczytać tutaj.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus