"Doktor Sen" już we wrześniu!

2 sierpnia 2013

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników prozy Stephena Kinga, który z zapartym tchem wyczekują nadchodzącej kontynuacji Lśnienia, czyli Doctor Sleep. Wydawnictwo Prószyński i S-ka walczyło, by premiera polskiego tłumaczenia miała miejsce tego samego dnia co premiera światowa. Udało się i tym samym Doktor Sen, bo tak brzmi polski tytuł, pojawi się w księgarniach już 24 września!

Dla przypomnienia: powieść Doktor Sen to kontynuacja jednej z najbardziej znanych powieści Kinga – Lśnienia.  Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem?  W powieści spotkacie go ponownie już jako dorosłego mężczyznę.  Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników Lśnienia i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

Już nie możemy się doczekać!


Olga "Bombeletta" Kowalska za Prószyński i S-ka

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus