"Mr. Mercedes", czyli o nowej powieści Kinga

14 grudnia 2013

Jak pisaliśmy niedawno już w czerwcu przyszłego roku do księgarń i internetowych sklepów trafi najnowsza powieść Stephena Kinga zatytułowana Mr. Mercedes. Będzie to najbardziej detektywistyczny, pełen suspensu psychologiczny thriller, jaki do tej pory wyszedł spod pióra Mistrza Grozy. Całkiem niedawno wydawnictwo Cemetary Dance wypuściło bardziej konkretne i szczegółowe informacje o nadchodzącej powieści. Ciekawi fabularnych nowinek?

W pewnym amerykańskim mieście, podczas targów pracy dochodzi do tragicznego wypadku – w tłum ludzi wjeżdża rozpędzony mercedes zabijając osiem osób i raniąc co najmniej piętnaście. Kierowca zbiega z miejsca wypadku. Miesiące później, w innej części miasta, emerytowany policjant Bill Hodges, który wciąż nie może pogodzić się z nierozwiązaną sprawą kierowcy-zabójcy pewnego dnia otrzymuje list z pogróżkami, w którym ktoś grozi jeszcze brutalniejszym atakiem. Nadawcą listu jest pochodzący z alkoholicznej rodziny Brady Hartfield – mieszkający z matką nieudacznik, który jedyną ekscytację czuje, gdy pod kołami jego wozu giną ludzie. Zastałe życie Billa Hodgesa na nowo rusza z kopyta, gdy wszczyna prywatne śledztwo, by zapobiec makabrycznej zbrodni.

Mr. Mercedes będzie liczyć dokładnie czterysta dziewięćdziesiąt sześć stron, a w księgarniach pojawi się 3 czerwca 2014 nakładem wydawnictwa Scribner. Czekamy z niecierpliwością.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus