LEGO Minecraft - kolejne wcielenie kultowej gry video

21 listopada 2014

W listopadzie na polskim rynku pojawi się nowa, złożona z 6 zestawów, kolekcja LEGO® Minecraft. Seria powstała na specjalne życzenie fanów LEGO i Minecrafta, którzy wzięli czynny udział w procesie jej tworzenia.

Minecraft to jedna z popularniejszych gier komputerowych na świecie, która w ciągu 4 lat sprzedała się w rekordowej liczbie 55 milionów sztuk. Uwielbiają ją i dzieci i dorośli, ponieważ daje nieograniczone możliwości zabawy. Polega na budowaniu: z wirtualnych klocków można skonstruować wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia gracza. Wystarczy jedynie wykopać surowce lub przetworzyć te, które znajdują się na ziemi. Minecraft pobudza kreatywność i pozwala na ogromną swobodę, bez sztywnych zasad i schematów, które narzucają tradycyjne gry.

- Gry są elementem kultury, obecnym w życiu ludzkości niemal od zarania dziejów. Stanowią nie tylko świetną rozrywkę, ale też niezwykłe narzędzie do przekazywania wiedzy i rozwijania różnorodnych umiejętności. Ludzie najbardziej lubią bawić się kreatywnie. Stąd niezwykła popularność klocków LEGO, z których może powstać niemal dowolna budowla. Na podobnym założeniu oparł się Markus „Notch” Persson, tworząc fundamenty „Minecrafta”. W obu przypadkach mamy do czynienia z możliwością wyrażenia twórczych potrzeb i uwolnienia kreatywności poprzez wyczarowywanie najbardziej niesamowitych konstrukcji w otwartym, trójwymiarowym świecie. Połączenie LEGO i Minecrafta to fantastyczna okazja, by czerpać radość z budowania w świecie wirtualnym i realnym. Potem pozostaje już tylko pochwalenie się swoim dziełem przed innymi - mówi Tomek Kreczmar, publicysta, ludolog, znawca i analityk rynku gier wideo.

Seria LEGO® Minecraft to pomysł fanów klocków i gry, zgłoszony za pośrednictwem platformy LEGO® Ideas (dawne CUUSOO), na której każdy może zaproponować własną budowlę z klocków LEGO. Jeśli w ciągu roku projekt zdobędzie 10 000 głosów, przechodzi proces weryfikacji przez LEGO i może zostać wdrożony do produkcji. Aby zdobyć wymagane poparcie, fanom Minecrafta wystarczyło 48 godzin! Tym samym LEGO® Minecraft stał się najszybciej wdrożonym do realizacji pomysłem pochodzącym z LEGO® Ideas. Fani projektu zostali zaproszeni także do udziału na etapie kreowania poszczególnych zestawów klocków. Mogli sugerować designerom LEGO, które światy są najciekawsze, w jakim kierunku powinna podążać akcja, jakie akcesoria są potrzebne postaciom i które zestawy uważają za najbardziej interesujące. Swoje komentarze mogli publikować na fanpage’u LEGO® Minecraft lub na stronie www.lego.com/minecraft.

Pierwsze zestawy LEGO® Minecraft Microworld trafiły na rynek w 2012 roku. Odzwierciedlały różne światy z gry w mikroskali i nie zawierały minifigurek. Od listopada dostępnych będzie sześć nowych zestawów LEGO® Minecraft, które oferują zupełnie nowe możliwości budowania.

- Nowa seria LEGO® Minecraft nawiązuje tematycznie do miejsc czy zjawisk znanych z gry - jaskini, farmy, kopalni czy pierwszej nocy. Zestawy zawierają specjalne minifigurki LEGO, które nie mają okrągłych głów jak nasze tradycyjne ludziki, lecz kwadratowe jak postaci z „Minecrafta”. Chcemy, aby seria LEGO® Minecraft była jak najbliższa DNA kultowej gry, by dawała możliwość budowania i przebudowywania, wcielania się w role i kreowania wirtualnych przygód w realnym świecie - mówi Katarzyna Śmietanka, Associate Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialna za markę LEGO® Minecraft.

We wrześniu na rynek trafił inny produkt związany ze światem Minecrafta - seria książek Minecraft. Przygody:

 

blog comments powered by Disqus