"Bazar złych snów" Stephena Kinga - fragment audio premierowego zbioru już dostępny

29 października 2015

Stephen King wydaje nowy zbiór opowiadań - Bazar złych snów ma ukazać się 3 listopada. Jednak już dzisiaj można odsłuchać fragment audiobooka, czytany przez samego autora.

Udostępniony fragment jest wstępem do premierowych opowiadań,  w którym autor bestellerowych powieści tłumaczy między innymi dlaczego wciąż pisze opowiadania

Nagranie możecie odsłuchać poniżej:

 

Bazar złych snów zawierać będzie 20 premierowych opowiadań. Lektorami w wersji audio będą oprócz autora: Dylan Baker, Brooke Bloom, Kathleen Chalfant, Will Patton i inni.

Opis wydawcy:

Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości. „Życie po życiu” to historia o człowieku, który umarł na raka okrężnicy i raz po raz przeżywa swoje życie na nowo, powtarzając te same błędy. W kilku opowiadaniach występują postacie, które u kresu życia rozpamiętują swoje zbrodnie i występki. Inne utwory pokazują, jak to jest, kiedy ktoś odkryje w sobie nadprzyrodzone moce – jak felietonista z „Nekrologów”, który zabija ludzi, pisząc ich nekrologi, czy stary sędzia w „Wydmie”, który w dzieciństwie pływał kajakiem na opuszczoną wyspę i widział wypisane na piasku nazwiska nieszczęśników, którzy potem umierali w tragicznych okolicznościach. W „Moralności” King opisuje rozpad małżeństwa i życia dwojga ludzi po tym, jak zawierają oni iście diabelski pakt, który początkowo wydaje się całkiem korzystny.
Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty opowiadania z „Bazaru złych snów” są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla jego czytelników. „Powstały specjalnie dla Ciebie” – pisze autor. „Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły".

Krukk za stephenking.plblog comments powered by Disqus