Naukowe teksty o wiedźminie Geralcie do pobrania!

20 marca 2016

Koło Badaczy Popkultury Trickster - znane z organizacji fantastycznych konferencji oraz publikowania interesujących materiałów - przygotowało dwa darmowe tomy tekstów naukowych o cyklu o wiedźminie Geralcie.

Wcześniej mogliście zapoznać się z innymi interesującymi projektami Trocksterów, m.in.:

- książka Groza w kulturze polskiej
- konferencja Kobieca strona popkultury
- niedawna konferencja Zbrodnia w kulturze

Tricksterzy zorgnizowali w 2015 roku spotkanie dotyczące wiedźmina: Kultura niewysoka: wiedźmin edition. Zapewne teksty, które dane nam jest przeczytać, powstały zainspirowane tym wydarzeniem. 

Koło tak zapowiada swoje zbiory:

Czarodziejki i czarodzieje w wiedźmińskim świecie, geneza popularności „Wiedźmina” i analiza angielskich tłumaczeń sagi Sapkowskiego to tylko kilka spośród tematów poruszanych przez autorów, których teksty złożyły się na drugi tom analiz naukowych o Geralcie z Rivii. Pierwszy tom („Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni”) opublikowaliśmy we wrześniu 2015 r. Od tego czasu pobrało go z naszej strony prawie tysiąc osób i każdego dnia ta liczba rośnie.

Publikacja powstała na zlecenie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej recenzentem był dr Mateusz Poradecki z Uniwersytetu Łódzkiego, a redakcją naukową zajęli się Robert Dudziński i Joanna Płoszaj – członkowie naszego stowarzyszenia.

Publikacje możecie pobrać tutaj, obie w formacie PDF. Miłej lektury!

blog comments powered by Disqus