Nakręcą Lema?

11 kwietnia 2016

Grupa zapaleńców - fanów powieści Stanisława Lema - chce nakręcić Podróż siódmą Dzienników Gwiazdowych. Zbierają na ten cel środki na portalu Polak Potrafi.

Kamil Siuda, Tomasz Łukasik, Patryk Sielecki i Marcela Miś postanowili nakręcić Lema. Jako fani pisarza i SF zauważyli ogromny brak - brak polskich filmów na podstawie powieści wybitnego futurologa od 1978 roku. Zebrali ekipę i zdobyli przychylność Ireneusza Czopa, aktora teatralnego i filmowego (m.in. Pokłosie), któremu chcieliby powierzyć rolę Ijona Tichego. 

Tworząc ten film chcemy pokazać, że w Polsce mogą powstawać dobre filmy z gatunku SF, a „Seksmisja” nie musi być ostatnim rozpoznawalnym na świecie.

 Jednak żeby zrobić to dobrze, tak dobrze na ile zasługuje twórczość Stanisława Lema, potrzebujemy środków i liczymy, że pomożecie nam je zebrać.

Akcja Podróży siódmej toczy się w przestrzeni kosmicznej, gdzie Ijon Tichy, podróżując swoim statkiem napotyka wiry czasoprzestrzenne. Po tajemniczych turbulencjach zaczynają dziać się w okół niego bardzo dziwne rzeczy. Odkrywa że nie jest tu sam. 

Do końca zbiórki pozostało 14 dni. Celem jest 7 tys. złotych, z czego ekipa uzbierała już 4800. W tej kwocie będą w stanie zrobić krótki film niskobudżetowy. Im więcej zbiorą, tym lepszy (i dłuższy) będzie film. 

Szczegóły możecie znaleźć na stronie zbiórki. Polecamy!

blog comments powered by Disqus