Więcej Warhammera od Copernicusa

27 września 2016

Copernicus Corporaton przygotowuje ofensywę warhammerową. W najbliższych miesiącach ukażą się cztery nowe książki!

Steve Parker Bitwy Kosmicznych Marines. Świat Rynn - 14 października

Kiedy hordy orków pod przywództwem Snagroda, Arcyzgliszczyciela z Charadon, pustoszą planetę Badlanding i dziesiątkują próbujące je powstrzymać siły Szkarłatnych Pięści, Kantor, mistrz zakonu, musi podjąć się desperackiej obrony ojczystej planety Pięści – Świata Rynna. Dochodzi jednak do katastrofy. Zabłąkany pocisk niszczy klasztor-fortecę Kosmicznych Marines, zabijając większość z nich. Kantor wraz z garstką ocalałych musi przemierzyć cały kontynent, by połączyć się z 2. kompanią, jeśli chce mieć jakiekolwiek szanse na pokonanie orków Snagroda i uniknięcie zagłady swojego zakonu.

++SIEĆ OBRONY ORBITALNEJ ŚWIATA RYNN PADA. WYRZUTNIE ZIEMIA-ORBITA OKAZAŁY SIĘ NIEWYSTARCZAJĄCE DO POWSTRZYMANIA WROGA. FLOTA SZKARATNYCH PIĘŚCI PONIOSŁA OGROMNE STRATY I NIE UTRZYMA SIĘ. ORKI WYLĄDOWAŁY NA ŚWIECIE RYNN. SYTUACJA JEST KRYTYCZNA. BEZ WSPARCIA PLANETA Z PEWNOŚCIĄ PADNIE. POTRZEBUJEMY WSPARCIA OD...++

Lee Lightner Kosmiczne Wilki V. Synowie Fenrisa - 28 października

Brutalne i barbarzyńskie Kosmiczne Wilki należą do najzacieklejszych wojowników z Kosmicznych Marines służących Imperatorowi. Ich dzika furia niejednokrotnie decydowała o losach najważniejszych bitew przeciw wrogom ludzkości.

Razem z pozostałymi wojownikami Wilczych Ostrzy, Ragnar zostaje wysłany na planetę Hyades, gdzie Kosmiczne Wilki spotkają swych pradawnych rywali – Mroczne Anioły. Czy skłócone Zakony zdołają odłożyć na bok dawne waśnie i połączyć siły, nim zgładzą ich mroczni słudzy Chaosu?

Nathan Long Zabójca zombi - 11 listopada

Temu horrorowi nie było końca. Gdy zniknął podobny bestii szaman, a kamień mający moc zniszczenia Imperium został unieszkodliwiony, poznaliśmy nowe zagrożenie, bardziej śmiercionośne i ohydne niż to już znane – armię nieumarłych o sile dziesięciu tysięcy trupów.

W ciągu dni, które wtedy były jeszcze przyszłością, gdy szaleństwo i rozpacz były nam stałymi towarzyszkami, wydawało się pewne, że fatum odnalazło w końcu Gotreka, choć nie w formie, której bohater mógłby się spodziewać. Stając do śmiertelnej walki, zagrożony niegodnym go końcem, najboleśniejsze z wyzwań przed nim postawionych przyszło nie ze strony jego wrogów, ale przez jego najstarszego przyjaciela. By uchronić duszę Snorriego, święta przysięga złożona Grimnirowi będzie musiała zostać poddana testowi, a ja nie mogłem być już pewny, co zostanie złamane pierwsze – czy przyjaźń, czy przysięga.

— Z „Moich podróży z Gotrekiem”, tom VIII, autorstwa Feliksa Jaegera (Altdorf Press, 2529) 

Oraz jeszcze bez polskiej okladki:

Dan Abnett Duchy Gaunta #7. Męczeństwo Sabbat - 10 listopada

Na spustoszony atakami Chaosu układ Sabbat spłynęła fala odnowionej nadziei wraz z pojawieniem się dziewczęcia, podającego się za nowe wcielenie Świętej Sabbat. Mimo wątpliwości żywionych przez naczelne dowództwo, jej obecność okazuje się źródłem inspiracji dla oblężonych żołnierzy Imperium. Mroczne siły Chaosu nie zamierzają jednak zignorować nowego zagrożenia. Gdy wyślą przeciw niej swych najstraszliwszych zabójców, na barkach Komisarza Gaunta i jego oddziału spocznie odpowiedzialność utworzenia ostatniej linii obrony! 
blog comments powered by Disqus