"Nigdziebądź" Neila Gaimana doczekało się kontynuacji audio

24 października 2016
Dobra informacja dla wszystkich fanów twórczości Neila Gaimana. 4 listopada tego roku o godzinie 14.15 w Radio 4 oraz BBC iPlayer będzie można zapoznać się ze słuchowiskiem pt. How the Marquis Got his Coat Back. Jest to sequel kultowej powieści Nigdziebądź.
 
Głównym bohaterem opowieści jest nietuzinkowy Marquis de Carabas, który przeżywa wiele przygód w czasie poszukiwania swego ukochanego płaszcza.
 
Mat. prasowe
 
Obsada słuchowiska jest jednym z najciekawszych elementów tego przedsięwzięcia. Wezmą w nim udział aktorzy z serialu z 1996 oraz aktorzy biorący udział w poprzednim słuchowisku z 2012 roku.
 
W rolę Marquisa wcieli się Paterson Joseph. Słuchacze będą mogli usłyszeć również samego autora – Neila Gaimana, który zagra Przewoźnika podczas podróży Marquis'a przez Rzekę Umarłych.
 
"Marquis to prawdopodobnie najzabawniejsza postać, jaką napisałem. Zawsze jest nieprzewidywalny, na wszystko patrzy przez palce, jest niewiarygodny. Jest... w szczególności w Nigdziebądź, widzimy go z zewnątrz. Więc pomyślałem, że to byłoby fajne zobaczyć go od środka. Byłoby fajnie widzieć, co się właściwie dzieje, kiedy oglądamy typowy dzień Marquisa! Chodzi mi o to, że jego typowy dzień stanowi zagrożenie dla jego życia, powrót kilku starych wrogów, pranie mózgu i kilka niechcianych relacji rodzinnych. Plus konieczność noszenia ponczo” - Mówi Neil Gaiman.
 

Karolina Serwik za Tor.com, RadioTimesblog comments powered by Disqus