Seria interaktywnych opowiadań Marcina Mortki w świecie gry "Shadow Tactics"

20 grudnia 2016

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - produkcja niemieckiego studia Mimimi i duchowy spadkobierca kultowej serii Commandos - zadebiutował na rynku 6 grudnia i spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród graczy i krytyków. W związku z premierą wydawnictwo Techland zaprasza do lektury serii interaktywnych opowiadań, w których czytelnicy sami zdecydują o losach bohaterów.

Autorem opowiadań jest Marcin Mortka. Zadebiutował powieścią fantasy Ostatnia saga (2003), której akcja toczy się w średniowiecznej Skandynawii. Najmłodszym czytelnikom znany jest z przygód wikinga Tappiego. Pierwszy odcinek opowieści osadzonych w świecie Shadow Tactics jest już dostępny TUTAJ.

Bohaterem premierowej części pt. Instynkt wojownika jest samuraj Mugen, czyli pierwszy z piątki bohaterów Shadow Tactics. Czytelnicy są bezpośrednio zaangażowani w tworzoną w opowiadaniach historię, bo to właśnie od nich zależy jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Kolejne odcinki historii będą publikowane w około tygodniowych odstępach.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun ukazał się w Polsce 6 grudnia w wersji na PC i w bogatym wydaniu Shogun Edition. Oprócz gry gracze za 129,90 zł otrzymują ścieżkę dźwiękową na osobnej płycie, artbook połączony z poradnikiem, dwustronny plakat, karty postaci, pocztówki oraz certyfikat ninja.

O autorze:

Marcin Mortka. Rocznik 1976. Urodzony w Poznaniu. Zadebiutował powieścią fantasy “Ostatnia saga” (2003), której akcja toczy się w średniowiecznej Skandynawii. Poruszone w niej wątki kontynuował w powieściach „Wojna runów” oraz „Świt po bitwie”. W lipcu 2007 r. pojawiła się dwutomowa powieść „Ragnarok 1940”. Czytelnicy docenili również poświęcony krucjatom cykl „Miecz i Kwiaty” (2008, 2009 i 2010). Z kolei powieści „Martwe jezioro”, “Druga Burza”, dylogia „Karaibska krucjata” (na którą składają się „Płonący Union Jack” i „La tumba de los Piratas”) oraz mroczne „Miasteczko Nonstead”, utrzymane są w stylu amerykańskich mistrzów grozy. W bibliografii Mortki znajduje się także skrzącą się doskonałym humorem seria piracka - “Morza Wszeteczne” i “Wyspy Plugawe”. Najmłodszym Czytelnikom znany jest z przygód wikinga Tappiego.


CD Jack za Techlandblog comments powered by Disqus