Biblioteka z dowozem - w Gdańsku rusza mobilna wypożyczalnia

26 stycznia 2017
Gdańska Spółdzielnia Socjalna wpadła na pomysł, jak uprzyjemnić życie osobom niepełnosprawnym oraz niewychodzącym seniorom. Na co dzień jej członkowie opiekują się osobami starszymi i inwalidami w kilkuset domach w mieście. Zauważyli, że ich podopieczni często skarżą się na nudę - nie mając środków, nie mogą uczestniczyć w kulturze, a niedosłyszący, niedowidzący lub po prostu wymagający nie oglądają telewizji. Mobilna biblioteka ma im pomóc - dostarczając ksiażki i gazety.
 
Fot. materiały GSS
 
Docelowo biblioteka na kółkach ma działać nie tylko dla podopiecznych GSS, ale dla wszystkich niepełnosprawnych i seniorów niewychodzących w Gdańsku. Mogą zamówić książki z listy telefonicznie, a kurier je dowiezie, później zaś - odbierze.
 
Na razie w księgozbiorze jest 750 książek, ale liczba wciąż wzrasta. Niemal wszystkei to prezenty od darczyńców. Są tu kryminały, reportaże, romanse, książki podróżnicze, historyczne i o Gdańsku. Uruchomienie całego projektu - m.in. zatrudnienie kuriera z autem - umożliwiła dotacja z konkursu organizowanego przez EDF Polska (firma elektroenergetyczna) i OPEC (dostawca ciepła i producent instalacji ciepłowniczych) - 15 tys. zł.
 
Fot. materiały GSS
 
Więcej o akcji możecie przeczytać na stronie GSS albo zadzwonić - 58 341 33 78.
blog comments powered by Disqus