Audiobook Paulo Coelho w nowych telefonach Nokia

27 lipca 2009

Po raz pierwszy w Polsce literatura trafia na stałe do telefonu komórkowego. W najnowszym telefonie Nokia E52 wbudowana została specjalna aplikacja do słuchania audiobooków o nazwie 'audioteka.pl audiobook player' oraz najnowszy bestseller Paula Coelho pt. Zwycięzca jest sam wydawnictwa Drzewo Babel w wersji audio. Aplikacja, zaprojektowana przez Nokia i audioteka.pl, umożliwia słuchanie audiobooków z serwisu audioteka.pl. Przez miesiąc, począwszy od tego tygodnia, jego użytkownicy mogą codziennie wygrywać w/w telefon Nokia E52 biorąc udział w konkursie.

Powieść Zwycięzca jest sam, dostępna dzięki Wydawnictwu Drzewo Babel, to najnowsze dzieło brazylijskiego pisarza i jego pierwszy kryminał. Akcja książki rozgrywa się w Cannes podczas słynnego festiwalu filmowego. To opowieść o ciemnych stronach życia w świetle jupiterów. Bohaterami powieści są producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdy filmowe oraz te, których splendor już nieco przygasł. Główny bohater Igor, rosyjski multimilioner, owładnięty obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody, nie cofa się przed niczym, by odzyskać jej miłość. Podróży do opisanego przez Paula Coelho świata współczesnej mody i filmu towarzyszy Andrzej Mastalerz, aktor związany obecnie z Teatrem Studio w Warszawie, którego prawie trzynastogodzinna interpretacja doskonale oddaje atmosferę powieści.

Wchodzące do sprzedaży telefony Nokia E52, na których nagrany został audiobook Coelho, wyróżniają się wyjątkowo wytrzymałą baterią (blisko miesiąc w trybie czuwania) oraz specjalną funkcją redukcji szumów podczas rozmów, która zapewnia wysoką jakość dźwięku, co ma niebagatelne znaczenie dla tych wszystkich, którzy korzystać będą z telefonu do słuchania książek.

Audiobooków na Nokia E52 można słuchać dzięki specjalnej aplikacji 'audioteka.pl audiobook player' zainstalowanej w urządzeniu. Aplikacja zapewnia łatwe i wygodne słuchanie audiobooków pochodzących z serwisu audioteka.pl m.in., dzięki funkcji automatycznej zakładki, która pamięta w którym miejscu przerwaliśmy słuchanie audiobooka, łatwej nawigacji po tytułach audiobooków wgranych na telefon oraz wygodnej funkcji blokady klawiszy z poziomu playera.

  

Książka Coelho znalazła się w urządzeniu Nokia E52 dzięki współpracy Nokia z serwisem audioteka.pl i wydawnictwem Drzewo Babel. Firmy Nokia i audioteka.pl zapowiadają rozszerzenie współpracy na kolejne modele telefonów oraz w ramach Nokia Music Store, gdzie już wkrótce pojawią się audiobooki również w języku polskim.

Premierze telefonu komórkowego z playerem i audiobookiem towarzyszy konkurs, którego start będzie ogłoszony na stronach audioteka.pl już w tym tygodniu. Użytkownicy serwisu audioteka.pl, którzy zarejestrują się w serwisie i kupią dowolnego audiobooka codziennie do końca sierpnia będą mogli wygrać telefon Nokia E52. Już w krotce szczegóły konkursu na stronach audioteka.pl.

Aplikacja została sfinansowana w ramach projektu Wdrożenie oprogramowania na potrzeby świadczenia innowacyjnych usług cyfrowych dostosowanych do XXI wieku - wieku społeczeństwa informacyjnego, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Oś priorytetowa 8 - Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki. Działanie 8.1 - Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej).


CD Jack za Audiotekablog comments powered by Disqus