"SFinks" - reaktywacja i szczegóły

9 września 2009

"SFinks", magazyn informacyjny dla fanów SF, po sześciu latach przerwy powraca. To doskonała informacja dla tych, co fantastykę kochają, zbierają książki i chcą być na bieżąco informowani, co w światowej fantastyce słychać. Premiera 11 września.

"SFinks" zaczął wychodzić jako kwartalnik w 1994 roku, z inicjatywy Wojtka Sedeńki, Zbyszka Tarasewicza i Rafała Śliwiaka. Do 1999 roku ukazało się 21 numerów, często o objętości blisko 100 stron. Potem pismo, powiększone o znakomitą prozę, pełnokolorowe, trafiło do kiosków w nakładzie 20 tysięcy. Wyszło kolejnych 11 numerów.

Teraz "SFinks" powraca jako pismo informacyjne. I w dodatku GRATISOWE dla miłośników fantastyki.

"SFinks" będzie dystrybuowany wyłącznie za pośrednictwem księgarni solarisnet.pl, w paczkach z zamówionymi w księgarni książkami z fantastyki. Aby otrzymać "SFinksa" należy zamówić po 9 września 2 książki. Kolejny numer, w listopadzie, także będzie darmowy. Numery kolejne, wydawane w 2010 roku, będą sprzedawane za minimalną opłatę (maksymalnie 3 zł), zależną od reklamodawców pisma.

W pierwszym numerze wywiad z Robertem Silverbergiem, przedstawimy Rafała Kosika, tegorocznego laureata Sfinksa i Zajdla i wschodzącą gwiazdę -  Roberta M. Wegnera, pokażemy nowości i zapowiedzi książkowe, powiemy, co w światowej fantastyce słychać, zaprezentujemy fotoreportaże z festiwalu fantastyki w Nidzicy oraz z wyprawy szkockiej Solaris Travel. Przeczytacie felieton Marka Oramusa oraz astronoma Leszka Błaszkiewicza. Początkowy nakład magazynu to 7 tysięcy egzemplarzy.

blog comments powered by Disqus