Atlas z lodu i ognia - wszystkie mapy światów Martina, które chciałbyś zobaczyć

Autor: Dagmara Trembicka-Brzozowska
10 października 2016

Jeśli nie wiedzieliście, od jakiegoś czasu w sieci funkcjonuje strona pod nazwą Atlas Lodu i Ognia, na której możemy znaleźć specjalnie opracowane mapy świata powieści Geroge'a R.R. Martina. I nie są to tylko mapy książkowe!

Znajdziemy tu na przykład mapy historyczne kolejnych krain Królestw, mapy strategiczne, bitwy i wyprawy. Tu na ten przykład - mapa biegu rzeki Rhyonar, na stronie wraz z opracowaniem:

I to nie tylko ogólna mapa - popatrzcie na to:

Można też zerknąć na mapę antycnzej krainy Essos, tamtejszej kolebki cywilizacji - to tam wyrastały najstarsze królestwa stworzone przez człowieka w czasach, gdy Westeros pokryte było nieprzebytym lasem, I to własnie tam okiełznano konie i smoki i po raz peirwszy wykuto broń z brązu i żelaza. 

Znajdziemy tu także szereg grafik i ilustracji, jak ta przedstawiająca miasto Valyrię z czasów smoków i Czternastu Płomieni (art. Ted Nasmith).

Wszystkie mapy i ilustracje znajdziecie pod tym adresem. Co ciekawe, wcześniej strona prezentowała także materiały niezwiązane z Pieśnią Lodu i Ognia - jak na przykład infografiki z Battestar Galactica

Materiały powiązane:
blog comments powered by Disqus