Używałbyś? Japońskie, realistyczne zakładki do książek w kształcie... jedzenia!

Autor: Dagmara Trembicka-Brzozowska
26 maja 2016

W Japonii dość dużą gałęzią przemysłu jest wytwarzanie realistycznych próbek jedzenia z plastiku, wosku i mas plastycznych. Używane są w restauracjach jako reklama dań. Teraz Japończycy poszli o krok dalej - oszaleli na punkcie realistycznie wyglądających zakładek do książek w kształcie jedzenia...

To taki przykład plastikowego jedzenia. Wszystko jest sztuczne!
 
Płaskie, dwuwymiarowe, ale niezwykle realistycznie wyglądające zakładki pojawiły się w sklepie Tokyo Kitsch. Wyglądają, cóż, przepysznie. W ofercie są zakładki w kształcie nori - czyli płachty jadalnych wodorostów - kawałka arbuza, loda czy jajka sadzonego. Wszystkie aż ociekają smakowitością.
Nori
Zakładki od tyłu
 
Zakładka kosztuje od 1080 jenów - czyli ok. 39 zł - do 1620 jenów (ok. 58 zł) zależnie od wzoru i wielkości. Można je zamawiać za granicę, ale niestety - aktualnie się skończyły. 
Plasterek wędzonego tuńcyzka komuś?
A może loda?
 
Taka zakładka to idealny sposób, żeby udawać, że między kartki książki wrzuciliście plasterek bekonu. Bo kto by szukał zakładek przed wyjściem z domu? 
 
Jeśli macie ochotę na te apetyczne gadżety, możecie obserwować Facebooka producenta - ogłoszą, gdy wrzucą do sklepu nową partię produktów. blog comments powered by Disqus