Co dalej? Laureaci Hugo zdradzają, nad czym pracują

Autor: Dagmara Trembicka-Brzozowska
3 września 2016

Serwis TOR.com wydobył od laureatów tegorocznej Nagrody Hugo, nad czym pracują w 2016 roku i czego spodziewać się w 2017.
 

N.K. Jemisin - Najlepsza powieść (Piąta pora roku)

Pisarka najpierw przeprowadziła kampanię na Patreonie, gdzie uzbierała całkiem imponujące 5212 dolarów miesięcznie. Dzięki temu, jak mówi, może całkowicie poświęcić się pisaniu.
 
Zaplanowała na najbliższy czas:
- ukończenie trzeciego tomu trylogii Broken Earth (której pierwszym tomem jest właśnie nagrodzona powieść)
- napisanie licznych opowiadań i innych krótkich form - możliwe, że wydanie ich w zbiorze
- zaplanowanie i napisanie historii pobocznych do swoich serii: Sen o Krwi, Trylogia Dziedzictwa i Broken Earth
- praca nad nową powieścią, której plany powstawały już w... 2011 roku
 
 
 
 
 

Nnedi Okorafor - Najlepsza mikropowieść (Binti)

Afrykańska autorka pracuje aktualnie nad kolejną mikropowieścią: Binti: Home. Praca ma się ukazać w styczniu 2017 roku i być bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z pierwszej książki. Akcja osadzona zostanie rok po wydarzeniach, gdy bohaterowie - Binti i Okwu - dostali się na Uniwersytet Oomza.
 
Jednocześnie pisarka pracuje nad dwoma projektami, rozszerzającymi już znane uniwersa jej pióra: świat Laguny oraz Who Fears Death. Nie ma za to informacji na temat drugiego tomu serii Akata Witch - pierwszy ukazał się w 2011. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hao Jingfang - Najlepsza nowela (Folding Beijing)

Ken Liu, tłumacz Jingfanga, przedstawia same dobre wieści: pisarz pracuje nad powieścią osadzoną w realiach świata ze zwycięskiej nowelki. Jeśli jesteście ciekawi historii o zwijającym się w sobie co 24 godziny Pekinie, możecie przeczytać ją tutaj.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naomi Kritzer - Najlepsze opowiadanie (Cat Pictures Please)

Autorka niestety nie zdradziła, co planuje dalej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Neil Gaiman - Najlepszy komiks/powieść graficzna (The Sandman: Overture)

Pisarz z jednej strony pracuje nad wyczekiwanym serialem Amerykańscy bogowie - i bardzo go chwali - a z drugiej zapowiedział wydanie w lutym 2017 książki o mitologii nordyckiej Norse Mythology
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Andy Weir - John W. Campbell Award for Best New Writer

W pierwszej połowie 2017 roku ma się ukazać nowa powieść autora Marsjanina. Nieznana jeszcze z tytułu książka dotyczyć będzie wzlotów i upadków towarzyszących (czasem dosłownie) życiu w mieście na Księżycu. Wiemy też, że główną postacią będzie kobieta i że nie zabraknie szczegółów technicznych - spora część bohaterów to inżynierowie. 
 
Weir prowadzi też prace nad bardziej "typowym" SF pod tytułem Zhek, gdzie będziemy mieć do czynienia z podróżami z prędkością ponadświetlną, telepatią czy różnymi rasami obcych - na razie jednak nie jest to jego priorytet.
 
 
 
 
 
 

Cóż, z niecierpliwością czekamy na wszystkie zapowiedzi!

Materiały powiązane:
blog comments powered by Disqus