Tegoroczne nominacje nagrody Chesleya

Autor: Prohumanus
Korekta: Dagmara Trembicka-Brzozowska
18 czerwca 2015

Stowarzyszenie Artystów Science Fiction i Fantasy istnieje od 1985 roku. Corocznie też przyznaje ono nagrody Chesleya (taki odpowiednik Oscarów w środowisku ilustratorów tych gatunków). Kilka dni temu poznaliśmy finalistów tegorocznego konkursu. Spośród nich w drugiej połowie sierpnia br. podczas 73. edycji Worldconu zostaną wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Kliknięcie na ilustracje ją powiększy.

Nominowani w kategorii: Najlepsza ilustracja okładkowa (okładka twarda)

  • Julie Dillon za Shadows Beneath: The Writing Excuses Anthology, Brandon Sanderson, ed. (Dragonsteel)

  • Todd Lockwood za The Tropic of Serpents, Marie Brennan (Tor)

Nominowani w kategorii: Najlepsza ilustracja okładkowa (okładka miękka)

  • John Harris za Ancillary Sword, Ann Leckie (Orbit)

  • Jon Sullivan za The Return of the Discounted Man, Mark Hodder (Pyr)

  • Raymond Swanland za The Lady, K.V. Johansen (Pyr)

  • Danielle Tunstall za Unseaming, Mike Allen (Antimatter)

  • Raoul Vitale za Nebula Awards Showcase 2014, Kij Johnson, ed.  (Pyr)

Nominowani w kategorii: Najlepsza ilustracja okładkowa (Czasopismo)

  • Julie Dillon za Analog (4/14)

  • Matt Dixon za Clarkesworld (3/14)

  • Wayne Haag za Interzone (7-8/14)

  • Patrick Jones za Analog (3/14)

  • Jae Lee za Batman/Superman #14 (DC Comics 10/14)

  • Peter Mohrbacher za Lightspeed (5/14)

  • Dan Dos Santos za Serenity: Leaves on the Wind #3 (Dark Horse 3/14)

Nominowani w kategorii: Najlepsza ilustracja książkowa

  • Anna Balbusso & Elena Balbusso za Ekaterina and the Firebird, Abra Staffin-Wiebe (Tor.com 1/14)
  • Galen Dara za A City of Its Tentacles, Rose Lemberg (Lackinton’s 2/14)
  • Julie Dillon za Imagined Realms: Book 1 (self-published)
  • Scott Gustafson za Classic Bedtime Stories, Scott Gustafson (Artisan)
  • Karla Ortiz za The Walking Stick Forest, Anna Tambour (Tor.com 5/14)
  • John Picacio za Nuestra Senora de la Esperanza, Carrie Vaughn (Tor.com 10/14)

Nominowani w kategorii: Najlepsza praca trójwymiarowa:

  • Dan Chudzinski za The Mudpuppy
  • David Meng za Sun WuKong, the Monkey King
  • Michael Parkes za Meditation
  • Forest Rogers za A Fish from Versailles
  • Virginie Ropars za Morrigan
  • Vincent Villafranca za Modernity’s Squeaky Child

Nominowani w kategorii: Najlepsze nieopublikowane: praca kolorowa

  • Linda Adair za Dragonsbride
  • Annie Stegg Gerard za The Lady of Lorien
  • Michael C. Hayes za Alegretto
  • Reiko Murakami za Giving Name
  • Mark Poole za Omens
  • Dorian Vallejo za Crossing

Nominowani w kategorii: Najlepsze nieopublikowane: praca czarno-biała

  • Kristina Carroll za Dragonslayer
  • Sean Murray za Gateway: The Storkfriars
  • John Picacio za El Venado
  • Olivier Villoingt za The Soul of War
  • Allen Williams za Sphynx
  • Rebecca Yanovskaya za Wisdom

Nominowani w kategorii: Najlepsza ilustracja produktu:

  • Julie Bell & Boris Vallejo za Jeannie’s Kitten
  • Mitchell Bentley za 2014 Space Art Calendar
  • Frank Cho & Brandon Peterson za Fast Food
  • Julie Dillon za 2014 Llewellyn’s Astrology Calendar
  • Donato Giancola za George R.R. Martin A Song of Ice and Fire 2015 calendar
  • Patrick Jones za Conan The Conquered
  • Iain McCaig za Call of the Muse
  • John Picacio za El Arpa
  • John Picacio za La Calavera Loteria
  • Raymond Swanland za One with the Light

Nominowani w kategorii: Najlepsza ilustracja związana z grami:

  • Noah Bradley za Drown in Sorrow (Magic: The Gathering)
  • Eric Deschamps za Ephara, God of Polis (Magic: The Gathering)
  • Michael Komarck za D&D The Rise of Tiamat (Wizards of the Coast)
  • Peter Mohrbacher za Pharika, God of Affliction (Magic: The Gathering)
  • Karla Ortiz za Ghoulcaller Gisa (Magic: The Gathering)
  • Chris Rahn za Ajani the Steadfast (Magic: The Gathering)

Najlepszy Art Director

  • Lou Anders, Pyr
  • Shelly Bond, DC/Vertigo
  • Irene Gallo, Tor & Tor.com
  • Jeremy Jarvis za Wizards of the Coast
  • Lauren Panepinto za Orbit

 

Nagroda za całokształt twórczości:

  • Kinuko Craft
  • John Harris
  • Gregory Manchess
  • Iain McCaig

Jak widać, polskich nazwisk w tym zestawieniu nie ma. Może czas rozpisać analogiczny konkurs dla naszych rodaków parających się ilustrowaniem? Jak sądzicie?



blog comments powered by Disqus