Autorka "Prawodziejki", Susan Dennard, o kobiecej przyjaźni

Autor: Diana Cereniewicz
Korekta: Dagmara Trembicka-Brzozowska
22 września 2016

Na początku 2017 roku ukaże się druga część Truthwitch – zatytułowana Windwitch. W Polsce SQN zapowiedziało, że Prawodziejka (bo taki jest nasz tytuł) zostanie wydana 12 października.
 
 
Susan Dennard jest jedną z wielu pisarek, angażujących się w The Pixel Project - organizację non profit, której misją jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat przemocy wobec kobiet.
 
Nic więc dziwnego, że przyjaźń pomiędzy dwoma kobietami – wiedźmami Safiyą i Iseult – jest nieodłącznym elementem jej najnowszej serii. Zapytana o ten wątek powiedziała, że niczym nie różni się on od innych relacji pomiędzy bohaterami, ale jednocześnie jest niezwykle ważną częścią tej historii. I cieszy się, że jako pisarka ma możliwość przekazać to szerszej publiczności.
 
Susan Dennard. Zdj. mat. prasowe
 
Dennard wzięła też udział w redditowskim AMA – Ask Me Anything, gdzie wielu znanych i mniej znanych ludzi odpowiada na pytania fanów. Powiedziała, że popularność Truthwitch ją zaskoczyła, a świat serii stał się o wiele większy, niż się spodziewała. Fangirlowała na temat Robin Hobb, która jest jej ulubioną pisarką, i Dragon Age Inquisition, która jest jej ulubioną grą.
 
25 września odbędzie się Q&A organizowane przez The Pixel Project na YouTube.
 
Możecie także przejrzeć plan dyskusji z innymi autorami (Stephen Erikson 23 września!) i obejrzeć starsze Q&A (na przykład z VE Schwab czy Danem Wellsem).
 
A dla osób, które już znają Truthwitch, Entertainment Weekly ujawnił okładkę sequela i fragment powieści. W Polsce ukaże się ona w 2017 roku pod nazwą Wiatrodziej.
 


blog comments powered by Disqus