(Nie)Umarli

Najnowsza seria książek dla młodzieży wydawnictwa Egmont to nie tylko romantyczna opowieść, to kryminał osadzony w świecie, gdzie śmierć nie jest końcem ani życia, ani miłości...

Tajemnica, miłość silniejsza niż śmierć, niebezpieczeństwo, niewyjaśnione morderstwa. To wszystko można odnaleźć w najnowszej serii książek dla młodego czytelnika Wydawnictwo Egmont. Poruszając się na granicy świata rzeczywistego i fantastycznego świata (Nie)Umarłych, zostajemy wciągnięci w poruszającą opowieść o serii morderstw. Każda ze spraw, według policji i mieszkańców Ellerton, została wyjaśniona: Jonas - przez swoją brawurę zginął w wypadku motocyklowym, Arizona - popełniła samobójstwo, Summer - zginęła przypadkowo w trakcie strzelaniny a Phoenix został ugodzony nożem w trakcie bójki. Kolejne tomy serii to historia innego bohatera, a każda z nich nasuwa zbyt wiele wątpliwości... gdyż prawda jest inna niż w policyjnych raportach... Dusze zmarłych uczniów nie mogąc zaznać spokoju, zostają sprowadzone z powrotem - stają się (Nie)Umarłymi.

(Nie)Umarli to byty zawieszone między światem żywych a umarłych, wybrańcy, którzy mają szansę rozwikłać zagadkę swojej śmierci. Każde z nich na przeprowadzenie śledztwa dostaje tylko rok, w trakcie którego musi odkryć, kto jest winien jego śmierci. W rozwikłaniu zagadek pomaga ukochana jednego z zombie - Darina. By przez ten jeden rok więcej móc widywać się z Phoniksem, składa obietnicę pomocy jemu i jego pobratymcom. Tylko jej (Nie)Umarli pozwalają zbliżać się do siebie, każdy inny człowiek, który znajdzie się zbyt blisko miejsca kryjówki żyjących zmarłych, zostaje zaatakowany przez niezrozumiałe siły, a pamięć kontaktu z niezwykłymi istotami zostaje wymazana. Pozostaje jednak mgliste wspomnienie przerażającego łopotu skrzydeł, widoku czaszek i niepokój związany z przeświadczeniem, że w lesie koło Ellerton dzieje się coś niewytłumaczalnego. Przerażeni mieszkańcy chcą rozwikłać tajemnicę tych dziwnych zjawisk, co dodatkowo utrudnia Darinie i (Nie)Umarłym odkrycie prawdy. Zachowując w tajemnicy istnienie (Nie)Umarłych dziewczyna stara się po kolei rozwikłać zagadkowe morderstwa. Wie, że odnalezienie winnego śmierci jej ukochanego doprowadzi niechybnie do ich ostatecznego rozstania, ale musi zdążyć nim skończy się czas dany ofiarom na odkrycie, co wydarzyło się naprawdę... Jeżeli tego nie zrobi, jej przyjaciele na zawsze pogrążą się w wiecznej otchłani, a ich dusze nie zaznają spokoju.

Beautiful Dead (wydania oryginalne):

  1. Jonas (2009)
  2. Arizona (2009)
  3. Summer (2010)
  4. Phoenix (2010)blog comments powered by Disqus