Dziewiąty mag #1 - Dziewiąty mag

patronat gildii
okładka
Autor: A.R. Reystone

Ariel jest weterynarzem żyjącym w realnym świecie. Zostaje zwabiona do świata równoległego, by leczyć ginące smoki.

Okazuje się jednak, że to "zaproszenie" to sprawna intryga, bo jest ona potomkiem potężnego Maga. W świecie równoległym odkrywa w sobie potężne moce i umiejętności. Tam spotyka swoją miłość, ale niemal wszystko sprzysięga się przeciw temu uczuciu.
Zakończenie jest absolutnie zaskakujące. Prowadzenie akcji w fantastycznym świecie jest wręcz mistrzowskie. Powieść czyta się jednym tchem i chętnie do niej wraca. Naprawdę dobra książka, napisana sprawnym językiem, bez zbędnych słów.

Autorka ma ogromną wyobraźnię! Jej opis świata równoległego jest plastyczny i nie męczy! Wciąga czytelnika do głębi. Akcja goni tu akcję. Wspaniale poprowadzony wątek miłosny, świetnie prowadzone postacie. Tematyka i styl porównywalny do Eragona.

*  *  *

A.R.Reystone - nieludzki lekarz zawodowo udzielający się we własnej przychodni dla zwierząt. Stan posiadania: jedno dziecko i czterech kocich terrorystów. Naturę kotów zgłębiła w stopniu doskonałym, dzieci do tej pory zrozumieć nie może, choć prace nad tym trwają :)... Wolne chwile poświęca uprawianiu hobby jakim jest bajkopisarstwo dla dorosłych a inspiracji dostarczają jej ciężkie brzmienia muzyki zespołów Evanescence, Nightwish oraz cudowny głos Tarji Turunen. Uważa książki, muzykę i kino za jedne z najcudowniejszych wynalazków ludzkości. Jest zodiakalnym bykiem ale ma naturę kota-domatora i tylko kataklizm byłby w stanie wyciągnąć ją z domu. Bardziej od robienia oszałamiającej kariery i udziału w jakże popularnym w dzisiejszych czasach wyścigu szczurów interesuje ją spokojne życie w toskańskim stylu z dobrym winem, niezłą wyżerką oraz gronem sprawdzonych przyjaciół w tle.

Wydawnictwo: Red Horse
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 10/2009
Seria wydawnicza: Otchłań
Liczba stron: 456
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-60504-42-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 złblog comments powered by Disqus