Rok Barona. Niebezpieczne przypadki ekipy z Siódemki

okładka
Autor: A. B. Międzyrzecki

Zaskakująca opowieść o roku życia Barona – gangstera mozolnie wspinającego się po szczeblach mafijnej hierarchii.

Tytułowy bohater ma dwójkę dzieci i słabość do kobiet, którą skrywa przed żoną próbując pogodzić życie rodzinne z przestępczą profesją.

Już na początku powieści poznajemy jego kompanów i wkraczamy powoli w nieznany dotąd nikomu świat mafii rządzący się bezwzględnymi prawami i okrucieństwem. Poznajemy dziwki, alfonsów i hochsztaplerów, krupierów-kanciarzy i kilerów gotowych przyjąć każde zlecenie. Powoli odkrywamy mroczne tajemnice ludzi, którzy żyją wśród nas i w każdej chwili mogą zdobyć nasze zaufanie.
W takim świecie przejmuje władzę Baron. Wkrótce zaprowadza swoje rządy wierząc, że świat stanął przed nim otworem.
I kiedy wszystko zdaje się być pod jego kontrolą, wraca Fito – stary przyjaciel, który jakiś czas temu zniknął równie nieoczekiwanie jak powrócił.
Od tej chwili życie Barona komplikuje się. Rzeczywistość miesza się z fikcją i nic nie jest takim jakim się zdaje. Czy w nowej rzeczywistości będzie w stanie połączyć pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia?
A kiedy zostaje zamordowany jeden z jego kompanów, Baron poprzysięga zemstę. Teraz musi uważać komu ufać a kogo się wystrzegać, kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Niebawem stanie przed ostateczną rozgrywką w swoim życiu. Czy wygra w walce, w której nie ma miejsca na skrupuły?

Wydawnictwo: Aurum
Wydanie polskie: 4/2010
Liczba stron: 320
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-61867-06-7
Cena z okładki: 37,70 zł


blog comments powered by Disqus