Cienie pojętnych #2 - Klęska ważki

okładka
Autor: Adrian Tchaikovsky
Tłumaczenie: Andrzej W. Sawicki

Bitwa o "Dumę" zakończyła się porażką Imperium, ale Stenwold Maker ze swymi sprzymierzeńcami powstrzymał osy jedynie na chwilę. Nie udało mu się zapobiec wojnie, która w ciągu kilku tygodni ogarnęła całe Niziny. Pierwszą przeszkodą na drodze żołnierzy imperialnych będzie Tark.

Druga część Imperium Czerni i Złota obfituje w zagadki i zaskakujące rozstrzygnięcia. Kto pragnie pożogi owadziego świata? Czego boi się nieustraszony i niepodzielny władca os? Kim jest tajemnicza tytułowa ważka, śledząca majora Thalryka niczym anioł śmierci? I jak zakończy się kolejna konfrontacja Thalryka ze Stenwoldem?

Adrian Tchaikovsky wciąga nas w swój świat wyobraźni, kusząc tajemnymi przedmiotami o niezwykłej mocy, historią miłosną Stenwolda i młodziutkiej Adrianny czy wreszcie opowieściami o ostatecznym pojedynku Tynisy w Felyalu i kolaboracji zniewolonego Totho ze śmiertelnymi wrogami Nizin. Tę książkę trudno odłożyć choć na chwilę, gdyż na naszych oczach myśliwy zmienia się w zwierzynę, a sprzymierzeniec okazuje śmiertelnym wrogiem.

Książka wybrana przez angielski Amazon jako jeden z 10 najlepszych tytułów SF i fantasy w 2008 roku.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 1/2010
Tytuł oryginalny: Shadows of the Apt: Dragonfly Falling
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 680
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7510-419-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus