Dziewczyna, która zniknęła

patronat gildii
okładka
Autor: Alafair Burke
Tłumaczenie: Maksymilian Tumidajewicz

Po utracie pracy i miesiącach bezowocnych poszukiwań, Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę - będzie zarządzała nową galerią sztuki w modnej dzielnicy Manhattanu. Według Drew Campbella, reprezentanta korporacji, który zatrudnił Alice, galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela. Drew zapewnia Alice, że nie będzie się on wtrącał w jej pracę i pozwoli kierować galerią po swojemu. Przyjaciele Alice sądzą, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale Alice widzi w tym znakomitą okazję, by wyrobić sobie nazwisko w branży i wyjść z cienia sławnego ojca, kontrowersyjnego i nagradzanego filmowca.

Wszystko idzie świetnie, aż pewnego poranka Alice dociera do pracy i widzi, że... galeria nie istnieje, a pomieszczenia, w których się mieściły, są zupełnie puste, jakby nic tutaj nigdy nie było. Na podłodze znajduje ciało Drew Campbella. Z dnia na dzień Alice traci wymarzoną pracę i staje się obiektem zainteresowania policji, gdyż nikt i nic nie może dowieść jej niewinności. Numer telefonu, który dostała od Drew jest nieaktywny.

Artysta, którego prace wystawiała, wydaje się nie istnieć, a martwy mężczyzna z galerii okazuje się być kimś zupełnie innym.

Kiedy policja wykrywa związek pomiędzy galerią a pewną porwaną dziewczyną, Alice wie, że została wrobiona. Teraz musi to udowodnić. Niebezpieczne poszukiwanie odpowiedzi wciągnie ją w mroczny świat przestępczych interesów i zmusi do odkopania długo skrywanych sekretów jej własnej rodziny... sekretów, za które być może zapłaci życiem.

*  *  *

Alafair Burke rozumie umysł przestępcy. Long Gone to w pierwszej kolejności doskonała lekcja i świetna rozrywka. Jest to mądra i inteligentna proza mądrej i inteligentnej autorki. Wyśmienite dialogi, intrygująca fabuła, zaskakująca pointa.

Nelson DeMille

Long Gone to znacząca powieść w dorobku Alafair Burke, jednej z nabardziej utalentowanych pisarek thrillerów.

Dennis Lehane

Long Gone to rodzaj książki, do której powinniśmy podchodzić bardzo ostrożnie. Niesamowicie wciągająca historia. Zakończenie pozostawi was bez tchu.

Karin Slaughter

Long Gone jest jak rozgrzana do czerwoności petarda. Ta książka to pełen suspensu thriller o doskonałym tempie i intrydze. Jeśli zakochaliście się w poprzednich powieściach Alafair Burke, zapnijcie pasy, bo nadchodzi jej najlepsze jak do tej pory dzieło. A jeśli nie spotkaliście się wcześniej z tym nazwiskiem, czas to nadrobić.

Lisa Unger

Wydawnictwo: Replika
Miejsce wydania: Zakrzewo
Wydanie polskie: 8/2012
Tytuł oryginalny: Long Gone
Liczba stron: 366
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788376741888
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus