Wieczni

okładka
Autor: Alma Katsu
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś

Opowieść o sile miłości, która demoralizuje, i o odwadze, by dla uczucia poświęcić się i zyskać rozgrzeszenie.

Kiedy doktor Luke Findley rozpoczyna wieczorny dyżur w szpitalu w St. Andrews – małym miasteczku w najbardziej wysuniętym na północ zakątku Maine – spodziewa się kolejnych pacjentów z drobnymi obrażeniami i ofiar awantur domowych, tymczasem policja przywozi młodą kobietę, Lanny. Dziewczyna jest oskarżona o zamordowanie człowieka i pozostawienie jego ciała w lesie. Lanny twierdzi, że oboje mieszkali w miasteczku dwieście lat temu. Luke zafascynowany słucha jej opowieści i pomaga uciec przed policją.

Jonathan, jest synem założyciela miasteczka i miłością Lanny. Dziewczyna, chcąc go zatrzymać, popełnia straszliwy występek, a sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Na jej drodze staje uroczy, acz przerażający Adair, człowiek obdarzony ponadnaturalnymi mocami, wśród których jest też zdolność czynienia ludzi nieśmiertelnymi. Dzięki Adairowi Lanny wymyka się śmierci i wkracza w jego świat, świat niezwykłych rozkoszy zmysłowych i pozornie nieograniczonej władzy...

Adair nie jest jednak tym, za kogo Lanny go bierze, nagle okazuje się, że to od niej zależy, czy uratuje ukochanego Jonatana i siebie od straszliwego losu, który trwać może przez całą wieczność.

Alma Katsu - uwielbia pisać historie, które zabierają czytelnika w podróż przez rozległe przestrzenie, odrobinę mroczne i trochę magiczne, i zostawiać go w zupełnie niespodziewanym miejscu. "Wieczni" to pierwsza część trylogii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2011
Tytuł oryginalny: The Taker
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 496
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7648-710-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 38 zł


blog comments powered by Disqus