Instynkt przetrwania. Jak przeżyć katastrofę

okładka
Autor: Amanda Ripley
Tłumaczenie: Zofia Łomnicka

Czy stres może nas ocalić lub zniszczyć? Jak nasz mózg działa w czasie zagrożenia? Co możemy zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na przeżycie?

Słysząc doniesienia o głośnych katastrofach komunikacyjnych czy naturalnych, większość z nas nie zastanawia się, jak zachowałaby się w podobnej sytuacji. Jakie cechy charakteru pomagają przetrwać trzęsienie ziemi? Co może zadecydować o przeżyciu katastrofy lotniczej? Czy w obliczu niebezpieczeństwa okazalibyśmy się bohaterami, czy ofiarami?

Autorka, analizując takie wydarzenie jak zamachy z 11 września, katastrofalne tsunami czy zniszczenie Nowego Orleanu przez huragan Katrina, stara się pokazać, jak człowiek reaguje w konfrontacji z tragedią i co może zadecydować o przetrwaniu w takiej sytuacji. Swoją analizę opiera na licznych świadectwach osób, które stanęły twarzą w twarz ze śmiercią i przeżyły. Ta unikatowa i przekonywująca publikacja pozwala nie tylko na zapoznanie się z relacjami osób ocalałych z najsłynniejszych tragedii i na naukową analizą ludzkiego zachowania w sytuacji zagrożenia życia, ale przede wszystkim skłania do refleksji.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2009
Tytuł oryginalny: Unthinkable: Who Survives When Disaster Strikes and Why
Seria wydawnicza: Na ścieżkach umysłu
Liczba stron: 296
Format: 142 x 202 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7648-237-8
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus