Dziennikarstwo sportowe

okładka
Autor: Andrzej Ostrowski

Dziennikarstwo sportowe - historia - formy i gatunki - język - relacja sportowa - wywiad sportowy - transmisja w radiu i telewizji - konteksty. Dla studentów dziennikarstwa.

Autor zapoznaje z zagadnieniami ogólnymi dziennikarstwa sportowego, przedstawia historię prasy sportowej i audycji sportowych w radiu i w telewizji. W dalszych rozdziałach opisuje formy i gatunki dziennikarstwa sportowego, język używany przez dziennikarzy oraz związki sportu z gospodarką, polityką i reklamą.

Andrzej Ostrowski (1949) - absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, dziennikarz sportowy prasy, radia i telewizji, sprawozdawca i komentator z kilku Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata w piłce nożnej, współautor książki 7000 lat wrocławskiego sportu, swoją prac wypełnia ewidentna lukę, jak w odniesieniu do potencjalnych kandydatów na sprawozdawców sportowych stanowi faktyczny brak kompendium na temat warsztatu owej atrakcyjnej, choć wymagającej specjalności dziennikarskiej. Walorem tej powściągliwej objętościowo publikacji jest niezwykle zwięzłe potraktowanie tematu, świadomie zakreślone do granic propedeutyki, tak, by nie narzucać czytelnikowi apodyktycznych wzorów, zakładając, że w tej dyscyplinie wystarczy pokazać podstawy fachu, kontekst tradycji, a dalej już każdemu należy pozwolić na samodzielne budowanie własnej tożsamości.

Wydawnictwo: Dolnośląska Szkoła Wyższa Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej
Miejsce wydania: Wrocław
Wydanie polskie: 2003
Liczba stron: 66
Format: 145x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-89518-01-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 14 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus