Maladie

okładka
Autor: Andrzej Sapkowski
Ilustrator: Dagmara Matuszak

Wydawnictwo Atropos oraz sklep.gildia.pl mają zaszczyt przedstawić nowe, kolekcjonerskie wydanie „Maladie” - jednego z najciekawszych opowiadań mistrza fantasy, autora bestsellerowej sagi o Wiedźminie, wielokrotnego laureata nagrody im. Zajdla - Andrzeja Sapkowskiego. To kunsztowne, określane niekiedy jako mikropowieść opowiadanie, osnute zostało na wątkach mitu arturiańskiego. Jest to pierwszy tekst tego autora, który ukazuje się w Polsce w formie albumu kolekcjonerskiego.

Album ten został z całości zaprojektowany i zilustrowany przez krakowską malarkę - Dagmarę Matuszak, znaną dotychczas głównie ze współpracy z Neilem Gaimanem przy oprawie graficznej wydań kolekcjonerskich jego prozy, poematu ilustrowanego  „Melinda”, oraz udziału w cyklu tematycznych antologii komiksowych wydawnictwa Egmont. Ponadto liczne ilustracje autorstwa Dagmary Matuszak zdobią okładki książek z gatunku fantasy wydawanych w Polsce i za granicą .


Nowe, kolekcjonerskie wydanie Maladie jest albumem wykonanym w przeważającej części ręcznie. Do twardej, płóciennej, wytłoczonej oprawy przytwierdziliśmy dwuczęściowy, wykonany z drewna topolowego medalion z wypalonym ornamentem gotyckim i tytułem książki.

Każdy egzemplarz “Maladie” został własnoręcznie podpisany przez autora tekstu - pisarza Andrzeja Sapkowskiego, oraz autorkę ilustracji - malarkę Dagmarę Matuszak.Każdy album ma też wbity swój własny, niepowtarzalny numer, gwarantujący unikalność posiadanego egzemplarza. Nakład “Maladie” jest limitowany do 750 sztuk. Nieliczne egzemplarze recenzenckie oznaczone pieczątką “press” zostały wyłączone z nakładu.
Na karcie okolicznościowej, obok sygnatur autorskich znajduje się tzw. “suchy tłok” w formie średniowiecznej litery “M”. Również ten element wykonany został odręcznie, przy użyciu tradycyjnej techniki.

Na całym świecie wydawnictwa kolekcjonerskie osiągają z czasem niebywałą wartość, zgodnie z ogólną zasadą, znaną z grafiki tradycyjnej: “im niższy jest numer egzemplarza, tym większa jest jego wartość”. Istnieją także kolekcjonerzy skupujący wyłącznie konkretne, za każdym razem te same, wybrane przez siebie numery. W ten sposób powstają “księgozbiory spersonalizowane”.

Wydawnictwo: Atropos
Wydanie polskie: 9/2006
Liczba stron: 52
Format: 230x230 mm
Oprawa: twarda, płócienna, wytłoczona z medalionem z drewna topolowego na froncie
Papier: offsetowy, barwiony, 240 g/qm
Druk: kolor, w tym 8 kolorowych ilustracji
ISBN: 83-920740-4-1
Wydanie: kolekcjonerskie, w liczbie 750 numerowanych egzemplarzy
Cena z okładki: 139 zł


Podyskutuj o tej książce na forum!

blog comments powered by Disqus