Chrystus Pan #1 - Wyjście z Egiptu

okładka
Autor: Anne Rice

Przykuwająca uwagę literacka wizja dzieciństwa Jezusa.

Powieść rozpoczyna się w momencie, gdy siedmioletni Chrystus wyrusza wraz z rodzicami z Egiptu do Nazaretu. To skrzyżowanie pasjonującej powieści historycznej z apokryficznymi ewangeliami, w którym autorka przedstawia Jezusa jako mistyka, uzdrowiciela, proroka, ale także zwyczajnego chłopca z krwi i kości. Najnowsza powieść Rice wiąże się z diametralną zmianą jej życia i poglądów, stanowi też swoisty akt wiary.

Anne Rice odważnie stwierdza, że jej dotychczasowe życie było pozbawione znaczenia, i deklaruje, iż odtąd zamierza pisać tylko dla Boga. "Ta książka znaczy dla mnie więcej niż wszystko, co dotychczas zrobiłam - mówi w rozmowie z dziennikarzem "Christianity Today" o swojej najnowszej publikacji. Jezus był prawdziwy. Czynił cuda. Jest Synem Boga!"

Cykl "Kroniki wampirów" Anne Rice odniósł olbrzymi sukces literacki.

Pogłębione psychologicznie charaktery jej bohaterów zawsze utkane były z realnych emocji i uczuć pisarki, co przekładało się na siłę oddziaływania na czytelnika. Życiowa przemiana Rice wpłynęła jedynie na fabułę i kontekst powieści, ale jej literacki kunszt i moc przekazu pozostały niezmienne.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 4/2007
Tytuł oryginalny: Christ the Lord: Out of Egypt
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 380
Format: 135x205 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7301-964-5
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus